Neapol 2019 - Tenis stołowy: już bez Polaków

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 05.07.2019, 19:15

Na 1/8 finału zakończyły rywalizację na Uniwersjadzie polskie drużyny tenisistów stołowych. Można powiedzieć, że niespodzianki się nie doczekaliśmy.

Drużyna pań rano zakończyła rywalizację grupową meczem z Rumunkami. Niestety nie było to udane spotkanie w wykonaniu Polek. Rumunki wygrały wyraźnie 3:0. Jedynego seta urwała Irinie Ciobanu Natalia Bajor. Bez wygranej partii przegrały Paulina Krzysiek z Adiną Diaconu oraz Sandra Wabik z Aliną Zaharią. Polki dzięki wczorajszym wygranym z Mongolią i Kanadą zajęły w grupie drugie miejsce i awansowały do 1/8 finału.

O ćwierćfinał rywalizowały Polki z Rosjankami. Za Wabik do gry przystąpiła Karolina Lalak, ale nie była w stanie nawiązać wyrównanej walki. Jako jedyna z Polek nie zdobyła w tym meczu seta. Bliska wygranej była Natalia Bajor, ale w piątej partii mając piłeczkę meczową przegrała z Valeriią Shcherbatykh. Tak oto Polki pożegnały się z marzeniami o medalu.

Polska - Rumunia 0:3

Natalia Bajor - Irina Ciobanu 1:3 (-7, 5, -6, -9)

Paulina Krzysiek - Adina Diaconu 0:3 (-9, -7, -13)

Sandra Wabik - Alina Zaharia 0:3 (-5, -4, -5)

Polska - Rosja 0:3

Paulina Krzysiek - Iana Noskova 1:3 (-9, 4, -4, -8)

Natalia Bajor - Valeriia Shcherbatykh 2:3 (-6, -7, 8, 10, -11)

Karolina Lalak - Mariia Malanina 0:3 (-2, -11, -2)

Jeśli chodzi o drużynę męską to dziś rano na zakończenie fazy grupowej zagrali ze Szwajcarią. Stawką meczu było drugie miejsce w grupie i awans do fazy pucharowej. Po wyrównanym, palnym zwrotów akcji meczu nasza drużyna wygrała 3:2. Najwięcej krwi napsuł Polakom Lionel Weber, który pokonał i Adriana Więcka i Jakuba Folwarskiego. Na szczęście pozostałe gry padły łupem pingpongistów z Polski, co dało im awans do 1/8 finału.

W tej fazie zderzyli się z chińskim czołgiem. Główni faworyci do końcowego triumfu nie pozostawili Polkom najmniejszych złudzeń. Wygrali w tempie ekspresowym, nie tracąc nawet seta. Największym osiągnięciem było siedem punktów Adama Dosza w jednym z setów meczu z Zihao Zhao.

Polska - Szwajcaria 3:2

Jakub Folwarski - Lars Posch 3:1 (6, 6, -7, 7)

Adrian Więcek - Lionel Weber 2:3 (9, -12, 5, -4, -4)

Michał Bankosz - Yoan Rebetez 3:0 (5, 11, 3)

Jakub Folwarski - Lionel Weber 1:3 (-6, -4, 7, -10)

Adrian Więcek - Lars Posch 3:0 (7, 9, 9)

Polska - Chiny 0:3

Michał Bankosz - Ziyang Yu 0:3 (-3, -5, -4)

Adrian Więcek - Linfeng Zhu 0:3 (-1, -6, -6)

Adam Dosz - Zihao Zhao 0:3 (-6, -7, -3)

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.