PNA: Benin i Senegal w ćwierćfinałach

• Data publikacji: 06.07.2019, 00:34

Benin i Senegal pierwszymi ćwierćfinalistami tegorocznego Pucharu Narodów Afryki.

Ci pierwsi awans wywalczyli dopiero po rzutach karnych, gdyż regulaminowe 90 minut oraz dogrywka nie rozstrzygnęły rezultatu spotkania. Padł remis 1:1, po bramkach En-Nesyri i Adilehou, odpowiednio w 75’ i 53’. W rzutach karnych Benin ograł reprezentację Maroka 4:1. Mimo, że to Marokańczycy zdecydowanie dominowali przez większość spotkania, co potwierdza chociażby 67% posiadania piłki, czy 22 strzały na bramkę Beninu, to końcowy awans świętowali gracze z Zatoki Gwinejskiej. Sensacji dodaje fakt, iż zwycięski zespół od 7 minuty dogrywki grał w dziesiątkę, z uwagi na drugą żółtą kartkę Adénon, jednak to nie przeszkodziło im w awansie.

Senegalczycy natomiast awans zdołali wywalczyć w regulaminowym czasie gry, po bramce Sadio Mane w 15. minucie meczu. Samo spotkanie było dosyć wyrównane, nie przeważała wyraźnie żadna ze stron. Warty odnotowania fakt jest wysoki poziom agresji po stronie obu ekip, gdyż łącznie dopuścili się 44 fauli.

Maroko - Benin 1:1 (1:4 karne)