Neapol 2019 - Siatkówka mężczyzn: Francja pokonana!

• Data publikacji: 06.07.2019, 18:56

Polska pokonała Francję 3:0 w drugim meczu Uniwersjady. Polacy są liderem grupy C, po dwóch meczach mają komplet punktów i nie stracili jeszcze choćby seta.

Drugi mecz biało-czerwonych na Uniwersjadzie zapowiadał spore emocje. Francja w swoim pierwszym pojedynku po zaciętym, pięciosetowym, boju pokonała Iran 3:2. Polacy rozbili Brazylię, wygrywając bez straty seta. Zwycięzca tego pojedynku przybliży się do awansu do kolejnej rundy turnieju.

Pierwszy set nie przyniósł wielkich emocji. Polacy świetnie rozpoczęli spotkanie, już na pierwszą przerwę techniczną schodzili prowadząc 8:3. Na kolejne osiem punktów naszych reprezentantów Francuzi zdołali odpowiedzieć zaledwie dwoma. Do końca tej partii obraz meczu nie uległ zmianie i biało-czerwoni łatwo zwyciężyli 25:14. Drugi set to już zupełnie inne spotkanie. Francuzi nadal popełniali błędy, ale rekompensowali je świetną zagrywką. Nasi reprezentanci nie mogli już zdobywać punktów seriami, jak to miało miejsce wcześniej. Trójkolorowi długo prowadzili, jednak zdołaliśmy się otrząsnąć pod koniec partii i to my triumfowaliśmy 25:22. Trzeci set rozpoczął się podobnie do poprzedniego. Obie ekipy walczyły punkt za punkt, ale u naszych rywali powróciły problemy z zagrywką. Cztery błędy w zagrywce do drugiej przerwy technicznej sprawiły, że po raz kolejny to my prowadziliśmy w tej części meczu 16:14. Po wznowieniu gry Polska nie dała szans reprezentacji Francji. Seryjnie zdobywane punkty pozwoliły nam na uniknięcie nerwowej końcówki i zwycięstwo 25:19, a w całym meczu 3:0.

Polska - Francja 3:0 (25:14, 25:22, 25:19)