PGNiG Superliga: kolejne mistrzostwo dla Vive

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 03.06.2018, 17:55

Za nami ostatni akord sezonu 2017/18. W rewanżowym meczu finałowym Vive Kielce pokonało Wisłę Płock 33:29 (13:14), przypieczętowując tym samym siódme z rzędu mistrzostwo. Było to także ostatnie spotkanie w karierze dla legend polskiej piłki ręcznej - Karola Bieleckiego i Sławomira Szmala.

Vive Kielce w pierwszym spotkaniu wypracowało pięciobramkową przewagę, która ani przez chwilę nie była dziś zagrożona. Spotkanie co prawda lepiej zaczęli goście, ale szybko dystans odrobili Kielczanie. Spora w tym zasługa skutecznej ofensywy Manuela Strleka i Alexa Dujshebaeva. W końcówce pierwszej połowy toczyła się gra bramkę za bramkę. Po 30. minutach prowadziła Wisła 14:13.

W drugiej połowie dominowali już tylko gospodarze. Wykorzystywali oni liczne błędy rywali, świetnie kontrowali i po kilku minutach wyszli na prowadzenie 19:16. Pretendenci zdołali jeszcze podgonić wynik, co wynikało głównie z rozluźnienia zawodników PGE Vive. Doprowadzili nawet do kontaktu przy stanie 25:26, ale na więcej ich nie było już stać. Bramki Janca i Strleka przypieczętowały siódme mistrzostwo z rzędu zawodników z Hali Legionów.

Rewanżowe spotkanie finału PGNiG Superligi było ostatnim w karierze dla dwóch legend polskiego szczypiorniaka - Karola Bieleckiego i Sławomira Szmala. Z Kielcami żegna się także Michał Jurecki, który przechodzi do niemieckiego Flensburga.

Vive Kielce - Wisła Płock 33:29 (13:14)