Copa America 2019 – Mecz o 3 miejsce: Sędzia skradł show, tryumf Argentyny

• Data publikacji: 06.07.2019, 22:57

Argentyna pokonała reprezentację Chile 2:1 w meczu o 3 miejsce na Copa America. Bramki strzelali: Sergio Aguero (12’), Paulo Dybala (22’) oraz z karnego Arturo Vidal (59’).

Tegoroczny mecz o 3 miejsce wywołał ogromne emocje, ale nie takich emocji oczekiwali kibice. W 37 minucie z boiskiem pożegnał się Lionel Messi oraz Gary Medel. Chilijczyk po walce o piłkę, kiedy ta opuściła boisko, dobiegł do reprezentanta Argentyny, wielokrotnie uderzając go barkiem. Na te wydarzenia arbiter Mario Diaz De Vivar pokazał obu zawodnikom czerwone kartki. Nie obyło się bez innych kontrowersji, gdyż z boiskiem już wcześniej powinien pożegnać się Gary Medel. W doliczonym czasie pierwszej połowy żółtą kartkę, za brutalne przewinienie, obejrzał Erick Pulgar.

W 12 minucie Sergio Aguero, po genialnej asyście Messiego, który dograł z rzutu wolnego prostopadłą piłkę mijającą 7 zawodników reprezentacji Chile, wyprowadził na prowadzenie Albiceleste. Wynik meczu na 2:0 podwyższył Paulo Dybala strzałem na bramkę w 22 minucie meczu. Bramkę kontaktową z rzutu karnego zdobył Arturo Vidal, na zegarze widniała 59 minuta. W końcówce mimo dominacji Chilijczyków nie udało się doprowadzić do wyrównania, tym samym Argentyńczycy świętują 3 miejsce w tegorocznym Copa America.

Argentyna – Chile 2:1 (Aguero 12’, Dybala 22’ - Vidal 59’)

Argentyna – Armani – Foyth, Pezzella, Otamendi, Tagliafico – Lo Coelso, Paredes, De Paul – Messi, Dybala, Aguero

Chile – Arias – Diaz, Jara, Medel – Pulgar – Beausejour, Vidal, Aranguiz, Isla – Sanchez, Vargas