Klaudia Zwolińska na piątkę, reszta do poprawki
Kanouli/Wikimedia Commons

Klaudia Zwolińska na piątkę, reszta do poprawki

  • Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 03.06.2018, 17:58

Piąte miejsce w finałowej rywalizacji kobiecych jedynek, na rozgrywanych w Pradze Mistrzostwach Europy w kajakarstwie górskim, zajęła Klaudia Zwolińska. Niestety, reszta naszej kadry nie zaprezentowała się na poziomie swoich możliwości.


Przedostatnia, dziewiętnasta pozycja Grzegorza Hedwiga w półfinale kanadyjkarzy i czternasta Natalii Pacierpnik na tym samym etapie zmagań damskich jedynek, to z pewnością nie był szczyt marzeń naszych reprezentantów. Tym bardziej, że piątkowe wyścigi eliminacyjne dawały nadzieje na dobre rezultaty.


Humorów polskim kibicom nie poprawiły też występy naszych drużyn. Kanadyjkarze w składzie: Grzegorz Hedwig, Igor Szuba, Przemysław Nowak zakończyli rywalizację dopiero na ósmej lokacie, wyprzedzając jedynie Włochów i Niemców, którzy otrzymali 50 karnych punktów za ominięcie bramki.


W "ogonie" tabeli zawody zakończyła też nasza drużyna kajakarek. Ekipa, w skład której wchodziły: Natalia Pacierpnik, Julia Jeleńska i Klaudia Zwolińska, zajęła jedenastą lokatę. Jednak ostatnia z nich zdecydowanie lepiej zaprezentowała się dziś indywidualnie. Najpierw, pomimo kilku błędów w ½ finału zakwalifikowała się do najlepszej dziesiątki, a później doskonale zaprezentowała się w popołudniowym przejeździe i mogła cieszyć się ze znakomitego piątego miejsca europejskiego czempionatu.


Najszybciej w finale z praskim torem poradziła sobie Niemka Ricarda Funk, druga była Austriaczka Corinna Kuhnle, a trzecia Brytyjka Fiona Pennie. To właśnie rodacy brązowej medalistki wśród kajakarek okazali się najlepsi w indywidualnych zmaganiach kanadyjkarzy. Ryan Westley wygrał, a Adam Burgess wyjedzie ze stolicy Czech ze srebrem. Tuż za nimi uplasował się reprezentant gospodarzy - Tomas Rak, dla którego jest to pierwszy medal w karierze na imprezie tak wysokiej rangi.

 

WYNIKI
jedynki kobiet - indywidualnie
1.Ricarda Funk (GER)
2.Corinna Kuhnle (AUT)
3.Fiona Pennie (GBR)

5. Klaudia Zwolińska (POL)
14. Natalia Pacierpnik (POL)

 

drużynowo
1.Niemcy
2.Austria
3.Czechy

11. Polska

 

“kanadyjki” jedynki mężczyzn
1.Ryan Westley (GBR)
2.Adam Burgess (GBR)
3.Tomas Rak (CZE)

19. Grzegorz Hedwig (POL)

 

drużynowo
1.Francja
2.Słowacja
3.Czechy

8. Polska