Neapol 2019: dzień 4. [Zapis LIVE]

• Data publikacji: 06.07.2019, 23:13

Choć trzeci dzień zmagań w ramach XXX Uniwersjady Letniej Neapol 2019 nie przyniósł Polakom medalu, to na brak emocji nie można było narzekać. Siatkarska reprezentacja biało-czerwonych pewnie pokonała Francuzów 3:0, a już dziś podejmie reprezentację Iranu. Michał Poprawa z fotelu lidera awansował do finału pływania na 200 metrów stylem motylkowym, który odbędzie się już dziś wieczorem.

Starty Polaków

Program dnia

Relacja na żywo

Plywanie - USA, Włochy i Rosja - oto najlepsza trójka sztafet kobiet 2x 400 m stylem dowolnym. Tym kończymy dzisiejsze live. Do zobaczenia jutro!

Pływanie - Justin Ress w 24.48 wygrywa ostatni indywidualny finał dzisiejszego dnia. Jego łupem pada dystans 50 m stylem grzbietowym.

Pływanie - Tatjana Rens Schoenmaker wygrywa półfinały na 200 m stylem klasycznym.

Pływanie - Tak niewiele brakowało! Michał Poprawa finiszuje tuż za podium w wyścigu na 200 m stylem motylkowym przegrywając z Takumim Teradą.

Pływanie - Kolejny finał i tym razem podwójne zwycięstwo Amerykanów! Katharine France Berkoff zostaje nową mistrzynią na dystansie 100 m stylem grzbietowym, a tuż za nią plasuje się jej koleżanka z reprezentacji Elise Haan.

Pływanie - Rosjanie dominują na 200 m stylem klasycznym. Kirill Prigoda i Ilia Komenko zajmują dwa pierwsze miejsca, zostawiając w tyle Daniela Roya.

Pływanie - Również poza finałem znajduje się Paulina Peda, która na 100 m stylem motylkowym zajmuje 13. miejsce, zatrzymując zegar po 1:00.01.

Pływanie - Poza finałem wyścigu na 100 m stylem dowolnym znalazł się Karol Ostrowski. Rezultat 49.82 i strata równo sekundy do lidera Felipe de Souza dawał dopiero 12. lokatę.

Pływanie - Alicia Wilson zostaje złotą medalistką na 200 m stylem zmiennym z czasem 2:11.35.

Pływanie - Paulina Piechota zajmuje siódme miejsce w finale na 1500 m stylem dowolnym z czasem 16:39.91. Złoty medal wędruje w ręce Japonki Waki Kobori dzięki zatrzymaniu zegara po 16:16.33.

Pływanie - Za chwilę rozpocznie się kolejna sesja finałowa zawodów pływackich. Rozpoczną panie ścigające się na 1500 m.

Szermierka - ALE ODPARŁY ATAK POLKI! ZWYCIĘSTWO 45:43 DAJE BRĄZOWY MEDAL UNIWERSJADY W NEAPOLU!

Szermierka - Zbliżamy się do końca! 38:32 dla Polski, która jest siedem trafień od brązowego krążka.

Szermierka - 2/3 walki za nami. Nasze panie prowadzą 29:22. Utrzymuje się od jakiegoś czasu podobna przewaga i nic nie wskazuje na to, by trzeba było bać się o jej stratę.

Szermierka - Powiększają jeszcze przewagę Polki! 22:14. Blisko dziesięciopunktowa wygląda bezpiecznie, ale koncentrację należy zachować do końca.

Szermierka - Nadal spokojnie utrzymują przewagę Polki. Jest 17:12 i zbliżamy się do połowy pojedynku.

Szermierka - Zaczęły już Polki walkę o 3. miejsce w tegorocznej Uniwersjadzie. Mecz z reprezentacją Francji nasze reprezentantki rozpoczęły bardzo dobrze - od prowadzenia 8:3.

Strzelectwo - Iranki najlepsze w dzisiejszych zmaganiach! Dorsa Arabshahi ze złotem, Haniyeh Rostamiyan ze srebrem. Brąz dla Koreanki Minjung Kim.

Szermierka - Przeciwniczkami Polek w walce o 3. lokatę na tegorocznej Uniwersjadzie będzie Francja, która przegrała półfinał z Rosją - 43:45. Pojedynek o 15!

Strzelectwo - Niestety od strzałów eliminacyjnych dyspozycja Polki się pogorszyła. W efekcie nasza reprezentantka zakończyła rywalizację na 7. miejscu.

Strzlectwo - Z wynikiem 97,7 Polka utrzymuje 5. pozycję po 10 strzałach. Prowadzi Dorsa Arabshahi z Iranu, która ma aż 100,3 pkt.

Siatkówka - Biało-czerwoni nie pozwolili jednak przeciwnikom ani na chwilę nawet na pomyślenie o wygraniu seta. 4 punkty z rzędu nasze, Polacy wygrywają III seta 25:21 i cały mecz 3:0. Jak dotąd świetny turniej siatkarzy!

Szermierka - Polki powalczą o 3. lokatę.Porażka 35:46 sprawia, że Polki o 15 czeka jeszcze spotkanie z Francją lub Rosją. W tej chwili w meczu tych drużyn 41:41.

Tenis stołowy - Koniec zmagań polskich tenisistów dzisiejszego dnia. Adam Dosz wygrał 3:2 z Cypryjczykiem Yiangosem Yiangou. W finałowym secie Polak wygrał 13:11.

Strzelectwo - Po pięciu strzałach Polka z wynikiem 47,9 zajmuje 5. miejsce.

Siatkówka - Jednak będą emocje. Irańczycy doprowadzili do remisu po 21.

Judo - Polskie judoczki odpadają po porażce z Mongolią 0-3 w 1/8 finału.

Judo - Swój pojedynek w 1/8 finału rozgrywają polskie judoczki. Jak na razie są bliskie powtórzenia wyniki judoków i odpadnięcia, ponieważ przegrywają już z Mongolią 0-2.

Siatkówka - Przed nami końcówka seta i, miejmy nadzieję, że również i meczu. Polacy prowadzą 20:17.

Szermierka - Zmniejsza się przewaga Włoszek i to nas nawet cieszy. 31:25 dla zawodniczek z Półwyspu Apenińskiego.

Strzelectwo - Joanna Tomala wystąpi za chwilę w finale pistoletu pneumatycznego 10 metrów.

Szermierka - Długo trwało zanim ruszył wynik półfinału między Włochami a Polską. W tej chwili nasze zawodniczki w niedobrej sytuacji. Prowadzenie rywalek 27:16.

Siatkówka - Nasi siatkarze odskakują na 5 punktów. Jest 13:8 i na razie wszystko wskazuje na to, że będzie to kolejne łatwe zwycięstwo.

Tenis stołowy - Niestety, Jakub Folwarski przegrał 1:3 z Fumiyą Igarashim. Polski tenisista wygrał 13:11 pierwszą partię. Kolejne sety należały do Japończyka.

Siatkówka - Początek trzeciego seta i nasi siatkarze ponownie na prowadzeniu. Jest 7:4.

Siatkówka - Biało-czerwoni wygrywają II seta 25:21 i w całym spotkaniu prowadzą już 2:0.

Siatkówka - Jest już 20:14. Wydaje się, że zwycięstwo w drugim secie jest niezagrożone.

Siatkówka - Na razie Polacy spokojnie kontrolują przebieg spotkania. W II odsłonie prowadzą 15:10.

Siatkówka - Polacy drugiego seta rozpoczęli od prowadzenia 3:0. Teraz jest 5:3.

Szermierka - Mamy półfinał! Polki pokonują Chinki 45:41 i o 13:00 rozpoczną półfinałowy pojedynek z reprezentacją Włoch, która w poprzedniej fazie pokonała 40:26 Węgry. W drugim półfinale Francja powalczy z Rosją.

Siatkówka - Jest zwycięstwo w pierwszym secie. Polacy wygrywają 25:19 i prowadzą w całym spotkaniu 1:0.

Siatkówka - Set wchodzi w decydującą fazę. Na szczęście Polacy odskoczyli i prowadzą 20:15.

Tenis stołowy - Bardzo dobre wieści z areny tenisa stołowego. Michał Bańkosz wygrał 3:0 z Anasem Sharwanim z Arabii Saudyjskiej, a Adrian Więcek również w trzech setach pokonał Cypryjczyka Christoforosa Efstathiou. Za niecałe 10 minut swoje mecze rozpoczną Jakub Folwarski i Adam Dosz. Polacy zagrają odpowiednio z Japończykiem Fumiyą Igarashi i Cypryjczykiem Yiangosem Yiangou.

Szermierka - W meczu Chinek i Polek 34:34. Idzie wynik jak po sznurku - ciągle na remis. Czy skończy się to wszystko rezultatem 45:44?

Strzelectwo - Joanna Tomala awansowała do finału w strzelaniu z pistoletu z 10 metrów. W kwalifikacjach Polka była 6. z wynikiem 570. Druga z naszych zawodniczek, Julita Borek zajęła 38. pozycję.

Siatkówka - Irańczycy jak dotąd zdążyli rozegrać jedno spotkanie. Przedwczoraj 2:3 ulegli Francuzom. Dzisiejszy mecz może być dla nich kluczowy. W tej chwili Polacy prowadzą jednak 14:11.

Szermierka - Nadal obie drużyny idą łeb w łeb. W tej chwili remis 28:28. Przypominamy, że stawką tego pojedynku jest półfinał Uniwersjady!

Siatkówka - Rozpoczął się trzeci mecz naszych siatkarzy podczas tegorocznej Uniwersjady. Rywalami niepokonanych jak dotąd Biało-czerwonych są Irańczycy. Na razie na tablicy wyników pierwszego seta widnieje rezultat 8:5 dla Polski.

Szermierka Bardzo zacięta walka Chinek z Polkami. Jesteśmy już po czterech walkach. 21:20 dla naszej reprezentacji, ale szpadzistki z Państwa Środka nie dają się urwać rywalkom.

Judo - Niestety Polacy przegrywają z Mołdawianami 1-3 w 1/8 finału turnieju drużynowego judoków i odpadają z rywalizacji.

Szermierka - Znowu wypracowują sobie przewagę Polki. Na razie jest to trzypunktowa różnica - 13:10.

Judo - Aktualnie w 1/8 finału walczą nasi judocy. Na razie jednak przegrywają z reprezentantami Mołdawii 1-2.

Judo - Szybciej niż zapowiadano rozegrana została 1/32 finału turnieju drużynowego kobiet, jednak ta zmiana nie przeszkodziła reprezentantkom Polski, które 3-1 pokonały Meksykanki. W 1/16 finału Polki zmierzą się z Mongolią.

Tenis stołowy - Błyskawiczne zwycięstwo Sandry Wabik 3:0 z Norą Alabbas. Rozpoczęły się mecze Adrian Więcek - Christoforos Efstathiou (Cypr) i Michał Bańkosz - Anas Sharwani (Arabia Saudyjska).

Szermierka - Rozpoczęło się spotkanie Chinek z Polkami w ramach ćwierćfinału zmagań szpadzistek na Uniwersjadzie. Przypomnijmy, że nasze panie walczą w składzie: Anna Mroszczak, Martyna Swatowska, Jagoda Zagała i Kamila Pytka. Na razie w meczu 4:4.

Pływanie - Brawo dla Filipa Zaborowskiego! Polak z trzecim wynikiem eliminacji i czasem 8:00,47 awansował do finału. Polak przegrał tylko z Antonem Nikitinem i Nicholasem Normanem. Finał jutro o 18:02.

Szermierka - Jest zwycięstwo Biało-Czerwonych nad Koreą 45:38. To oznacza, że już o 11:40 nasze panie czeka kolejny pojedynek i to kolejny z drużyną z Azji. Tym razem rywalkami będą Chinki.

Tenis stołowy - Tymczasem swoje spotkanie rozpoczyna Sandra Wabik. Rywalką Polki jest Nora Alabbas z Arabii Saudyjskiej.

Szermierka - Polki na trzypunktowym prowadzeniu. W tej chwili rezultat 38:35 i pojedynek nieuchronnie zbliża się do końca. Oby było zwycięstwo.

Szermierka - Prowadzenie Polek na chwilę zmalało, by potem znowu wzrosnąć. W tej chwili 34:26 dla naszych szpadzistek!

Pływanie - Kolejnym i ostatnim już startem sesji porannej w Neapolu będzie start Filipa Zaborowskiego na 800 metrów stylem dowolnym. Polak popłynie jednak dopiero w czwartej sesji, czyli za jakieś kilkanaście minut.

Judo - Polscy judocy w 1/8 finału zmierzą się o 13:20 z Mołdawią. O tej samej godzinie w 1/16 finału powalczą też kobiety, a ich rywalkami będą Meksykanki.

Szermierka - Zmniejsza się trochę przewaga Polek, ale nadal jest ona dość bezpieczna, bo wynosi sześć punktów. Nasze szpadzistki prowadzą 21:15.

Tenis stołowy - Niedobre wieści z singla kobiet. Mimo bardzo zaciętego pojedynku Karoliny Lalak z Veronicą Mosconi, to ostatecznie Włoszka wygrywa ten mecz 3:1 (8:11, 13:15, 12:10, 10:12). O 10:30 rozpoczęło się spotkanie Pauliny Krzysiek z reprezentantką Sri Lanki - Nuwani Gonapinuwalą.

Pływanie - Paulina Peda z czasem 1:00,05 awansowała do półfinału 100 metrów stylem motylkowym mężczyzn. To kolejna konkurencja, w której na pływalni oglądaliśmy reprezentantkę Polski. W ogólnym rozrachunku Polka w eliminacjach zajęła 12. miejsce.

Szermierka - Utrzymują Polki wysoką przewagę 8 punktów - w tej chwili wynik 18:10 na korzyść Biało-Czerwonych.

Szermierka - Drużyna szpadzistek w składzie Anna Mroszczak, Martyna Swatowska, Jagoda Zagała i Kamila Pytka o godzinie 10:20 miała rozpocząć swój mecz z Koreą. Zaczął się on jednak odrobinę wcześniej. Na razie dobry początek Polek, które prowadzą 10:4.

Pływanie - Wiemy już na pewno, że Karol Ostrowski z 16. wynikiem - 50,07 wszedł do półfinału, który odbędzie się po południu. Blisko był, choć tyle szczęścia nie miał Bartosz Piszczorowicz. Czas 50,31 to 19. lokata w ogólnej rywalizacji.

Pływanie - Na razie brak wieści z pływalni. W 10. wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym mieli startować Bartosz Piszczorowicz i Karol Ostrowski, ale w tej chwili w jego wynikach tylko dwóch zawodników. Wydaje się, że musimy czekać na ich uzupełnienie...

Judo - Dobre wieści z tatami w Neapolu. Polacy zgodnie z przewidywaniami pokonują 3:1 reprezentację Argentyny i meldują się w 1/8 finału, gdzie swój pojedynek rozegrają o 13:20. W tej chwili czekamy na rywali.

Tenis stołowy - Również dla naszych tenisistów stołowych będzie to ciężki dzień. O 10:00 swój pojedynek rozpocznie Karolina Lalak, która zmierzy się z Włoszką Veronicą Mosconi.

Judo - O 10:00 początek starcia 1/16 finału drużynowego turnieju judoków, w którym Polska zmierzy się z Argentyną. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów, którzy na pewno będą faworytami.

Pływanie Początek zmagań pływackich o godzinie 9:30, ale na starty Polaków poczekamy trochę dłużej, bo dopiero o 9:52 rozpoczną się eliminacje 100 metrów stylem dowolnym mężczyzn. Tam w 10. wyścigu wystartują Bartosz Piszczorowicz i Karol Ostrowski.

Rozpoczynamy naszą relację z kolejnego dnia Uniwersjady! Zapraszamy!