Neapol 2019 - Siatkówka: Kolejne zwycięstwo Polaków!

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 07.07.2019, 13:35

Polacy po jednostronnym spotkaniu wygrali z reprezentacją Iranu 3:0. To już trzecie zwycięstwo Biało-Czerwonych na tegorocznej Uniwersjadzie w Neapolu.

Reprezentacja Polski rozpoczęła swój udział w Uniwersjadzie w świetnym stylu. Podopieczni Pawła Woickiego w dwóch poprzednich spotkaniach nie stracili seta, pewnie wygrywając z Brazylią i Francją. Irańczycy natomiast jak do tej pory rozegrali tylko jedno spotkanie. Po pięciosetowym boju przegrali jednak z reprezentacją Francji 2:3.

Polacy byli wyraźnymi faworytami tego spotkania i ze swojej roli od początku znakomicie się wywiązywali. Przeciwnicy mieli problem ze skończeniem ataku i nie zagrażali nam w polu zagrywki. Dzięki mocnym atakom ze skrzydła Biało-Czerwoni wypracowali sobie bezpieczną przewagę, której nie oddali już do końca. Pierwszego seta wygrali bez większych emocji - 25:19.

Drugą partię Biało-Czerwoni także rozpoczęli bardzo dobrze. W dalszym ciągu sprawiali rywalom problemy zagrywką i wykorzystywali kontrataki, dzięki czemu wyszli na prowadzenie 10:6. Na drugiej przerwie technicznej Polacy prowadzili już 16:11. Nadal świetnie funkcjonował nasz blok, którym kilkakrotnie zaskoczyliśmy rywali. Polscy siatkarze byli natomiast nie do zatrzymania. Przy stanie 21:15 dla Polski, rywale próbowali odrobić straty punktując atakiem, zagrywką i blokiem. Udało im się doprowadzić do stanu 19:21, przez co końcówka seta była nerwowa. Biało-Czerwoni nie pozwolili jednak Irańczykom na więcej i mocnym atakiem zakończyli seta - 25:21.

Ostatnia odsłona przypominała poprzednie partie. Polacy znów dominowali na boisku i utrudniali Irańczykom przyjęcie. Dzięki temu już na początku nasi reprezentanci wypracowali sobie 4-punktową przewagę na 6:2. Prowadzenie Biało-Czerwoni utrzymywali do drugiej przerwy technicznej. Później irańczycy doprowadzili do remisu 17:17, dzięki solidnej pracy w obronie. Podopieczni Pawła Woickiego ponownie uruchomili jednak swój szczelny blok i odskoczyli w końcowej fazie seta na 21:17. Rywali nie poddawali się łatwo i po wygrywających serwisów znów wyrównali. Nie wytrzymali jednak presji i dwukrotnie pomylili się w ataku. W efekcie Polacy wygrali trzecią partię 25:21 i całe spotkanie 3:0.

Na zakończenie fazy grupowej Polacy zmierzą się z reprezentacją Kanady. Ten mecz we wtorek o 17:30.

Polska - Iran 3:0 (25:19, 25:21,25:21)