MŚ kobiet: Amerykanki mistrzyniami świata!

• Data publikacji: 07.07.2019, 18:57

Damska reprezentacja Stanów Zjednoczonych pokonała w finale Holenderki 2:0, wygrywając tym samym cały turniej i zdobywając tytuł mistrzyń globu. Amerykanki nie przegrały żadnego meczu podczas tegorocznego mundialu, tracąc przy tym ledwie 3 bramki.

Do przerwy spotkanie było wyrównane, Holenderki stawiły opór, jednak w drugiej połowie całkowicie zgasły. Wynik meczu otworzyła w 61. minucie, z rzutu karnego, Megan Rapinoe, po faulu Stefanie Van der Gragt. Prowadzenie podwyższyła, 8 minut później, Rose Lavelle, silnym, mierzonym nisko nad ziemią, uderzeniem z 16 metra boiska, mijając przed tym kilka zawodniczek. Amerykanki miały okazje do podwyższenia wyniku, lecz koncertowo marnowały dogodne sytuacje. Zawodniczki Oranje nie wypracowały zbyt dużo okazji do bramek, a sam wynik nie jest dużym zaskoczeniem.

Piłkarki Stanów Zjednoczonych obroniły tym samym tytuł wywalczony na poprzednim mundialu, potwierdzając swoją dominację na światowej arenie piłkarskiej.

USA – Holandia 2:0 (0:0)

Rapinoe 61’, Lavelle 69’

USA: Naeher – O’Hara (46' Krieger), Dahlkemper, Sauerbrunn, Dunn – Lavelle, Ertz, Mewis – Heath (87' Lloyd), Morgan, Rapinoe (79' Press)

Holandia: van Veenendaal – Janssen, van der Gragt, Dekker (73' van de Sanden), van Lunteren – Spitse, Greenen - Martens (70' Roord), Miedema, van de Donk - Beerensteyn

Kartki: 42' Dahlkemper - 10' Spitse, 60' van der Gragt