Gold Cup: Meksyk z ósmym Złotym Pucharem w historii!

• Data publikacji: 08.07.2019, 11:42

Meksyk pokonał w finale CONCACAF Gold Cup ekipę Stanów Zjednoczonych - 1:0 i po raz ósmy w historii wywalczył to trofeum. Zwycięskiego gola dla "El Tri" zdobył Jonathan dos Santos.

Na stadionie w Chicago, faworytem tego meczu, byli gospodarze, którzy jak dotąd byli zdecydowanie najlepszą drużyną turnieju. Finały rządzą się jednak swoimi prawami i tak też było w tym przypadku. Na początku wydawało się, że Amerykanie ruszą mocno do przodu, gdy doskonałe okazje do zdobycia bramki mieli Christian Pulisić i Jozy Altidore. Jednak gracza BVB zatrzymał Guillermo Ochoa, a Altidore nieznacznie chybił. Meksykanie próbowali się odgryzać, ale pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Kilka chwil po wznowieniu gry, przed doskonałą szansą stanął Jordan Morris, ale jego główka została jeszcze lepiej zablokowana. W 73. minucie dość niespodziewanie padł gol dla Meksyku. Piłka została wstrzelona w pole karne, Raul Jimenez cudownie zgrał piętką do Jonathana dos Santosa, a ten fantastycznym strzałem z czuba lewą nogą trafił w samo okienko. Po drodze piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki, co tylko dodało uroku temu trafieniu. Piłkarze Gregga Berhaltera próbowali wyrównać, ale nie dali już rady. W końcówce szansę miał jeszcze rezerwowy Christian Roldan, lecz został zablokowany. Ostatecznie Meksyk wygrał - 1:0 i mógł świętować ósmy tytuł w historii.

Meksyk 1:0 Stany Zjednoczone (0:0)

Bramki: 73' dos Santos

Meksyk: Ochoa - Rodriguez L., Salcedo, Moreno, Gallardo - dos Santos, Alvarez, Guardado (89' Reyes) - Antuna (86' Alvarado), Jimenez, Pizarro (81' Rodriguez C.)

Stany Zjednoczone: Steffen - Ream (83' Lovitz), Long, Miazga, Cannon - Pulisić, Bradley, McKennie - Arriola, Altidore (64' Zardes), Morris (61' Roldan)

Sędzia: M. Escobar (Gwatemala)