PŚ w kolarskim zjeździe: Pierron i Seagrave najlepsi w Fort William

• Data publikacji: 03.06.2018, 19:12

W Fort William odbyła się druga w sezonie runda Pucharu Świata w kolarskim zjeździe. Po zwycięstwa sięgnęli Francuz Amaury Pierron i Tahnee Seagrave. Reprezentant Polski Sławomir Łukasik odpadł w kwalifikacjach.

Amaury Pierron pokonał wymagającą trasę w Fort William w czasie 4:34.452. Drugie miejsce zajął kolejny z Francuzów Loris Vergier, który przegrał ze swoim rodakiem tylko o 27 setnych sekundy. Na najniższym stopniu podium stanął Australijczyk Troy Brosnan. Najlepszy z reprezentantów gospodarzy Reece Wilson zajął czwartą pozycję. Piąty był mistrz świata Loic Bruni. Dopiero 20. miejsce zajął Aaron Gwin, zwycięzca pierwszych w sezonie zawodów Pucharu Świata, które odbyły się w chorwackim Losinj. Amerykanin obronił prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Jedyny reprezentant Polski Sławomir Łukasik osiagnął 67. czas kwalifikacji i nie awansował do finału. W finale wystartowało 60 najlepszych zawodników.

W zawodach kobiet na podium stanęły te same zawodniczki, co podczas zmagań w Losinj tylko, że w innej kolejności. Po triumf sięgnęła Tahnee Seagrave, która pokonała trasę w czasie 5:10.960. Na inaugurację sezonu Brytyjka była trzecia. O ponad 8 sekund z reprezentantką gospodarzy przegrała druga Myriam Nicole. Francuzka triumfowała na otwarcie sezonu. Trzecią pozycję zajęła legenda kolarskiego zjazdu Rachel Atherton.