El. Ligi Mistrzów: skromna wygrana FK Astana, Celtic blisko kolejnej rundy

• Data publikacji: 09.07.2019, 22:30

Dziś odbyło się kilka spotkań pierwszej rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. W najciekawszych spotkaniach Celtic wygrał w Sarajewie, a FK Astana pokonała CFR Cluj.

FK Astana 1:0 CFR Cluj

68' Postnikov

Najwcześniej na murawę wybiegli piłkarze w stolicy Kazachstanu Nur-Sułtanie. Faworytem meczu wydawali się być gospodarze, którzy lepiej czują się na swojej sztucznej nawierzchni. Gra była jednak bardzo wyrównana, a zwycięski gol padł dopiero w 68. minucie. Evgeni Postnikov wykorzystał spore zamieszanie w polu karnym, gdy piłka dogrywana była z narożnika boiska i wbił ją z najbliższej odległości wprost do siatki. Nic jeszcze nie jest przesądzone, a rewanż w Rumunii może przynieść radość tamtejszym kibicom.

FK Sarajewo 1:3 Celtic Glasgow

29' Oremus - 35' Johnston, 51' Edouard, 85' Sinclair

Szkoci, po meczu z mistrzem Bośni i Hercegowiny, zapewnili sobie względny spokój przed rewanżem na własnym stadionie. Podopieczni Neila Lennona wygrali - 3:1, choć na początku zanosiło się na sensację. Tuż przed upływem pół godziny gry, na prowadzenie, dość nieoczekiwanie wyszli miejscowi. Mirko Oremus dopadł do odbitej w polu karnym piłki i na wślizgu wpakował ją do bramki. Odpowiedź "Celtów" przyszła po sześciu minutach, gdy strzałem z dystansu wyrównał Michael Johnston. Kolejne gole padały już po zmianie stron. Najpierw, w 51. minucie, trafił Odsonne Edouard, wykorzystując sprytne podanie Johnstona i przenosząc piłkę ponad interweniującym Vladanem Kovaceviciem. "Kropkę nad i", pięć minut przed ostatnim gwizdkiem, postawił zaś Scott Sinclair cudownym strzałem piętką.

Komplet dzisiejszych wyników 1. rundy el. Ligi Mistrzów:

(ARM) Ararat-Armenia 2:1 AIK Sztokholm (SWE)

3' (k.), 45' Avetisyan - 39' Obasi

(FIN) HJK Helsinki 3:0 HB Torshavn (FAI)

21', 66' Lappalainen, 42' O'Shaugnessy

(EST) Nomme Kalju 0:1 Shkendija Tetovo (MKD)

81' (k.) Ibraimi

(LUX) F91 Dudelange 2:2 Valletta FC (MLT)

26' Bettaieb, 45+2' Stolz - 64' Packer, 70' J. Borg

(LTU) Suduva Mariampol 0:0 Crvena Zvezda Belgrad (SRB)

(WAL) The New Saints 2:2 KF Feronikeli (KOS)

49' (k.) Draper, 77' Edwards - 89' Zeka, 90+3' (k.) Fazliu