Polskie szczypiornistki jadą na Euro!

• Data publikacji: 03.06.2018, 20:08

Polskie szczypiornistki po zwycięstwie nad Słowacją 26:21 awansowały na grudniowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się we Francji. We wcześniejszym meczu eliminacji Polki pokonały Włoszki 33:25 i żeby awansować na Euro mogły przegrać z naszymi południowymi sąsiadkami nawet dziewięcioma bramkami.

Polki mecz ze Słowaczkami zaczęły od rzuconej bramki Kingi Achruk. Przez większość pierwszej połowy nasze szczypiornistki utrzymywały dwubramkowe prowadzenie (4:2), (8:6). Ostatnich dziesięć minut pierwszej połowy należało w zupełności do Polek, które rzuciły Słowaczkom cztery bramki, a straciły tylko jedną w związku z czym prowadziły po pierwszej połowie 12:7.

W drugiej połowie Polki rozkręciły się na dobre. Z każdą minutą można było dostrzec przewagę naszych szczypiornistek, które w dalszym ciągu podwyższały prowadzenie (15:9), (19:10). Przez dłuższy czas Polki utrzymywały dziesięć bramek przewagi (20:10), (23:13). Wtedy trener Leszek Krowicki postanowił wpuścić na parkiet zawodniczki rezerwowe. Pod koniec spotkania wśród naszych szczypiornistek wdarło się rozluźnienie, które pozwoliło na zmniejszenie strat przez Słowaczki do pięciu bramek (18:23), ale ostatecznie pokonały rywalki 26:21 i awansowały na Mistrzostwa Europy.

Polska 26 - 21 Słowacja

Polska: Płaczek, Kordowiecka, Achruk, Drabik, Grzyb, Janiszewska, Kobylińska, Kudłacz, Łabuda, Lisewska, Rosiak, Roszak, Sobiech, Szarawaga, Urtnowska, Zych

Słowacja: Medvedova, Haladikowa, Trehubova, Habankova, Minarcikova, Olsovska, Pastorkova, Patrnciakova, Pocsikova, Rajnohova, Rebicova, Rechtorisova, Skolkova, Szarkova, Takacova, Veselkova