Neapol 2019 – Tenis: nie będzie polskiego medalu

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 10.07.2019, 23:36

Daria Kuczer i Piotr Matuszewski nie zdobędą medalu na kortach w Neapolu. Polski mikst uległ po wyrównanym meczu czeskiej parze Anastasia Zarycka/Dominik Kellovsky. Matuszewski odpadł także z turnieju pocieszenia w singlu.

W starciu Darii Kuczer i Piotra Matuszewskiego z Anastasią Zarycką i Dominikiem Kellovskym znacznie lepszy początek zanotowali rywale. Czeski duet zdominował pierwszą partię. Nasi reprezentanci zdołali wygrać tylko dwa gemy. W drugim secie obraz gry się jednak zmienił. Tym razem to Biało-Czerwoni prezentowali się lepiej i wygrali 6-3 doprowadzając do super tiebreaka. Niestety w decydującej rozgrywce nieco lepsi byli reprezentanci naszych południowych sąsiadów, którzy zwyciężyli 10-6. W związku z tym to Zarycka i Kellovsky zagrają w ćwierćfinale.

Anastasia Zarycka/Domonik Kellowsky (CZE) – Daria Kuczer/Piotr Matuszewski (POL) 6-2 3-6 [10-6]

Kilka godzin wcześniej Piotr Matuszewski rozgrywał również swoje spotkanie 1/8 turnieju pocieszenia w singlu. Jego rywalem był Ignacio Ortega z Argentyny. Mecz był bardzo wyrównany. Pierwszego seta rywal wygrał do 7 w tiebreaku. W drugim było 3-3, kiedy to Polak skreczował. Być może Polak poddał mecz widząc, że może być on bardzo długi i chcąc zachować siły na miksta, albo też doskwierał mu drobny problem zdrowotny, który wpłynął także na wynik meczu u boku Darii Kuczer.

Ignacio Ortega (ARG) – Piotr Matuszewski (POL) 7-6(7) 3-3 k.