Tenis - Wimbledon: pewny triumf Williams

• Data publikacji: 11.07.2019, 17:05

Serena Williams awansowała do finału tegorocznego Wimbledonu. Amerykanka, w dwóch setach, pewnie ograła Czeszkę Barborę Strycova - 6:1, 6:2.

Faworytką tego starcia była niewątpliwie doświadczona, amerykańska mistrzyni - Serena Williams. Faktycznie, dość szybko potwierdziła ona swoją dominację na korcie, gdyż tylko początek seta był wyrównany. Potem Serena wygrała pięć kolejnych gemów i triumfowała - 6:1.

Druga partia miała bardzo podobny scenariusz do tej pierwszej z tym, że Strycovej udało się ugrać jednego gema więcej. Znów byliśmy świadkami wyrównanego początku - 2:2, a potem odjazdu Amerykanki, która pewnie zwyciężyła w całym meczu i awansowała do wielkiego finału. W nim zmierzy się z Rumunką Simoną Halep, która również łatwo pokonała Elinę Svitolinę z Ukrainy - 6:1, 6:3.