El. Ligi Europy: dwa gole Wilczka, siedem bramek na Malcie i w Szwecji

• Data publikacji: 11.07.2019, 23:49

Oprócz Cracovii i Legii, które grały dziś swoje mecze pierwszej rundy, na stadionach całej Europy, odbywały się inne starcia tej fazy rozgrywek. My przyjrzeliśmy się m.in. spotkaniom potencjalnych rywali polskich ekip w kolejnej rundzie.

(FIN) KuPS Kuopio 2:0 FK Witebsk (BLR)

61' Murillo, 74' Rangel

Bliżej meczu z Legią Warszawa lub College Europa FC, jest chyba dość niespodziewanie ekipa z Finlandii KuPS Kuopio. W tym spotkaniu bramki padały dopiero w drugich 45 minutach, a jego bohaterem został Kolumbijczyk Luis Murillo. Najpierw dał swojej drużynie prowadzenie, a kilkanaście minut później asystował przy golu Brazylijczyka Rangela.

(DEN) Brondby IF Kopenhaga 4:1 Inter Turku (FIN)

5', 67' Wilczek, 71' Tibbling, 78' Fisker - 20' Furuholm

Reprezentant Polski - Kamil Wilczek przybliżył swoją drużynę do starcia z Lechią Gdańsk w drugiej rundzie eliminacji. Były piłkarz m.in. KGHM Zagłębia Lubin zdobył dwa gole w meczu z Interem Turku. Najpierw otworzył on wynik meczu, a po zmianie stron, ponownie dał Brondby prowadzenie. Do przerwy było jednak - 1:1, gdy w 20. minucie wyrównał Timo Furuholm. W ostatnich dwudziestu minutach, "kropkę nad i", postawili Simon Tibbling oraz Kasper Fisker.

(MLT) Balzan FC 3:4 NK Domżale (SLO)

34' Correa, 38' Ljubomirac, 56' Effiong - 5' Ibricić, 49' Vuk,  61' Sikosek, 76' Podlogar

Niezwykle emocjonujące było spotkanie na Malcie, gdzie Balzan FC grał ze słoweńskim NK Domżale. Faworytem meczu byli goście, ale dzielni Maltańczycy mocno się postawili i dzięki temu mieliśmy świetne widowisko. Zaczęło się zgodnie z przewidywaniami, gdy w 5. minucie, z rzutu karnego, trafił Senijad Ibricić. W końcówce pierwszej połowy do głosu doszli wreszcie gospodarze i w przeciągu czterech minut zdobyli dwa gole, przy których asystował Alfred Effiong. Najpierw, w 34. minucie, wyrównał Ricardo Correa, a w 38. minucie, prowadzenie dał Uros Ljubomirac. Cztery minuty po przerwie, na - 2:2, strzelił Slobodan Vuk. Kilka minut potem, kibice maltańskiego zespołu znów przecierali oczy ze zdumienia, gdy do bramki Słoweńców trafił Effiong. Jednak ostatnie słowa należały do bardziej doświadczonej ekipy z Domżale. Do ponownego remisu doprowadził Gregor Sikosek, a zwycięskiego gola zdobył Matej Podlogar.

(SWE) Malmo FF 7:0 Ballymena FC (NIR)

31', 33', 48' Rosenberg, 44', 74' Rakip, 46' Brorsson, 54' Molins

Niezłe strzelanie urządzili sobie piłkarze szwedzkiego Malmo FF. W meczu z północnoirlandzkim klubem Ballymena FC zdobyli aż siedem bramek, nie tracąc przy tym żadnej. Hat-trickiem popisał się doświadczony reprezentant Szwecji Markus Rosenberg, zaś dwa gole dołożył Erdal Rakip. Po jednym trafieniu dołożyli Franz Brorsson oraz Guillermo Molins i tym samym podopieczni Uwe Roslera mogą być już pewni gry w kolejnej rundzie.

.....

Komplet wyników 1. rundy el. Ligi Europy:

(LUX) Jeunesse Esch 0:0 Tobol FK Kostanaj (KAZ)

(GIB) St. Josephs 0:4 Rangers (SCO)

50' Jack, 56' Ojo, 68' Barisić, 77' Morelos

(MLT) Gzira FC 0:2 Hajduk Split (CRO)

44' Gyurcso, 90+6' Dolcek

(BUL) CSKA Sofia 4:0 OFK Titograd Podgorica (MNE)

40' Evandro, 53' Rodrigues, 55' Geferson, 72' Malinov

(ARM) Pyunik Erywań 3:3 KF Shkupi (MKD)

4' (k.) Vardanyan, 80' Zhestokov, 85' Manucharyan A. - 26', 60' Bajrami, 43' Ilieski

(KAZ) Ordabasy Szymkent 1:0 Torpedo Kutaisi (GEO)

67' Erlanov

(LAT) FK Ventspils 3:0 KF Teuta Durres (ALB)

5' Sergiychuk, 78' Ulimbasevs, 88' Aiyegun

(ARM) Alashkert Erywań 3:1 Makedonija GP (MKD)

16' Tankov, 66' Sekulić, 82' (sam.) Bianor - 52' Jasaroski

(CYP) AEK Larnaka 1:0 Petroclub Hincesti (MDA)

4' Hevel

(ALB) KF Laci 1:1 Hapoel Beer-Sheva (ISR)

3' Nwabueze - 78' Levi

(EST) JK Trans Narva 0:2 Buducnost Podgorica (MNE)

12' Ivanović, 88' Mijić

(EST) Flora Tallinn 2:0 FK Radnicki Nis (SRB)

75' Lepik, 89' Vassiljev

(AZE) Sabail Baku 2:3 Universitatea Craiova (ROU)

33', 82' Ramazanov - 13' Mateiu, 51' Bancu, 67' Roman

(LTU) FK Riteriai Wilno 1:1 KI Klaksvik (FAI)

46' Borovskij - 56' Andreasen

(SVK) MFK Rużomberok 0:2 Levski Sofia (BUL)

36' Mariani, 51' Paulista

(MKD) Akademija Pandev 0:3 Zrinjski Mostar (BIH)

12' Hadzić, 28' Mandić, 55' Govedarica

(NOR) SK Brann Bergen 2:2 Shamrock Rovers (IRL)

12' Teniste, 36' (k.) Berisha - 34' (sam.) Ordagić, 90+4' Lopes

(NIR) Crusaders FC 2:0 B36 Torshavn (FAI)

33' Hegarty, 79' Lowry

(HUN) VSC Debreczyn 3:0 FK Kukesi (ALB)

54' Graba, 77', 83' Varga

(GEO) Dinamo Tbilisi 6:0 UE Engordany (AND)

6' Ninua, 21', 71' Kukhianidze, 61' Kavtaradze, 69' (k.) Kutalia, 80' Zaria

(LAT) FK Liepaja 1:1 Dynamo Mińsk (BLR)

12' (k.) Ikaunieks - 88' Kaplenko

(LTU) Żalgiris Kowno 0:2 Apollon Limassol (CYP)

14' Pittas, 90' Zelaya

(ISR) Maccabi Haifa 2:0 NS Mura (SLO)

64' Ashkenazi, 68' Awad

(NOR) Molde FK 7:1 KR Rejkiawik (ICE)

7', 31', 41' James, 29' Aursens, 63' Forren, 66' Hussain, 90+3' Omoijuanfo - 71' Thomsen

(BIH) FK Radnik Bijeljina 2:0 Spartak Trnava (SVK)

34' Mekić, 48' Djurić

(BLR) Szachtior Soligorsk 1:0 Hibernians FC (MLT)

66' Gromyko

(MDA) Speranta Nisporeni 0:3 Neftci Baku (AZE)

16' (k.) Makhmudov, 36' Joseph-Monrose, 76' Hajiyev

(LUX) CS Fola Esch 1:2 Chikhura Sachkhere (GEO)

22' (k.) Sinani - 59' Sardalishvili, 86' (k.) Koripadze

(WAL) Connah's Quay Nomads FC 1:2 Kilmarnock FC (SCO)

75' (sam.) Taylor - 82' (k.) Brophy, 90+2' Findlay

(SLO) NK Olimpija Lublana 2:3 RFS (LAT)

81' Boakye, 90' Menalo - 52' (k.) Lemajić, 88' Kluskins, 90+3' Vukmanić

(SRB) FK Cukaricki Belgrad 3:0 Banants Erywań (ARM)

43', 90+2' Tedić, 80' Kovac

(ROU) FCSB 2:0 Milsami Orhei (MDA)

12', 56' Tanase

(MNE) FK Zeta Golubovci 1:5 MOL Vidi (HUN)

17' Goranović - 3', 12', 23' Nego, 86' Juhasz, 90+3' Huszti

(SCO) Aberdeen FC 2:1 RoPS Rovaniemi (FIN)

36' McGinn, 48' Cosgrove - 90+3' Jokelainen

(NIR) Cliftonville FC 0:1 FK Haugesund (NOR)

42' Grindheim

(IRL) Cork City 0:2 FC Progres Niedercorn (LUX)

11' Muratović, 21' (k.) de Almeida

(IRL) St. Patrick's Athletic 0:2 IFK Norrkoping (SWE)

55' Thern, 85' Larsen

(HUN) Honved Budapeszt 3:1 Żalgiris Wilno (LTU)

32' Bano-Szabo, 55' N'Gog, 69' (k.) Gazdag - 90+2' Uzela

(BIH) NK Siroki Brijeg 1:2 Kajrat Ałmaty (KAZ)

34' Enin - 29', 58' Eseola

(ICE) Breidablik Kopavogur UBK 0:0 FC Vaduz (LIE)

(ICE) Stjarnan Garðabær 2:1 Levadia Tallinn (EST)

15', 74' Ragnarsson - 79' Andreev

(SVK) DAC Dunajska Streda 1:1 Cracovia Kraków (POL)

44' Divković - 40' (sam) Kruzliak

(GIB) College Europa FC 0:0 Legia Warszawa (POL)