Tenis – Wimbledon: Halep nie dała szans Switolinie

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 11.07.2019, 16:00

Simona Halep nie dała szans Elinie Switolinie w półfinale Wimbledonu. Rumunka po raz pierwszy w karierze zagra dzięki temu o tytuł w najstarszym turnieju tenisowym. Halep pokonała Ukrainkę bardzo pewnie – w dwóch setach.

Simona Halep grała w półfinale Wimbledonu po raz drugi. Poprzednio miało to miejsce jeszcze w 2014 roku. Wówczas na tym etapie rywalizacji odpadła. Elina Switolina natomiast pierwszy raz w życiu grała w półfinale jakiejkolwiek imprezy wielkoszlemowej. Ukrainka jak dotąd nie potrafiła przejść ćwierćfinału.

Dla losów pierwszego seta, a może i całego meczu, kluczowe mogły być pierwsze gemy. Halep wyszła po około 20 minutach gry na prowadzenie... 2-0. W dwóch pierwszych gemach rozegrano po 16 punktów i obie zawodniczki miały po 3 break-pointy. Różnica była taka, że Rumunka wszystkie obroniła, a Switolina nie. Wydawało się jednak, że Ukrainka szybko wyrówna. W kolejnym gemie nie przegrała przy serwisie rywalki nawet punktu. Do remisu 2-2 ostatecznie nie doszło. Debiutująca w tej fazie turnieju tenisistka po chwili ponownie straciła swoje podanie, co podcięło jej skrzydła. Nie wygrała już w tej partii żadnego gema, choć w ostatnim po obronieniu czterech setboli miała break-pointa. Nie wykorzystała go i mimo obronienia piątej piłki setowej przegrała seta 1-6. Halep wykorzystała szóstą okazję.

W drugim secie nie oglądaliśmy tylu przełamań, ale to Rumunka prowadziła grę. Przewagę zdołała wywalczy w siódmym gemie i bez większych problemów ją utrzymała. Przy serwisie Switoliny wywalczyła dwie piłki meczowe na 6-3. Drugą z nich wykorzystała awansując to finału. Co ciekawe, choć w drugiej części spotkania rozegrano dwa gemy więcej, to trwała ona kwadrans krócej od pierwszej. Wszystko jest wynikiem pierwszych dwóch gemów meczu.

Simona Halep (ROU) – Elina Switolina (UKR) 6-1 6-3