Kolarstwo torowe - MME: Seremak tuż za podium

• Data publikacji: 11.07.2019, 21:13

Nikola Seremak zajęła 4. miejsce w sprincie juniorek, a drużyny do lat 23 oraz Zuzanna Olejniczak w wyścigu indywidualnym juniorek uplasowali się na 6. pozycji. Tym samym Polacy trzeci dzień zmagań na torowych mistrzostwach Europy młodzieżowców i juniorów zakończyli bez medalu.

Nikola Seremak była blisko wywalczenia medalu w sprincie juniorek. Dzisiaj rozegrano półfinały i finały. W 1/2 finału reprezentantka Polski przegrała 1:2 z Brytyjką Emmą Finucane. W rywalizacji o brąz Seremak zmierzyła się z Taky Marie Divi Kouame. Dwa biegi padły łupem Francuzki i Polka nie wywalczyła medalu. Wcześniej Seremak z Nikolą Wielowską triumfowała w sprincie drużynowym. Złoto w rywalizacji indywidualnej wywalczyła Alessa-Catrion Propster.

Damian Sławek, Bartosz Rudyk, Filip Prokopyszyn i Daniel Staniszewski przegrali z Rosjanami w pierwszej rundzie wyścigu drużynowego do lat 23. Polacy uzyskali czas 4:00,849 i zostali sklasyfikowani na 6. miejscu. Rosjanie później w finale wygrali z Belgami i zostali mistrzami Europy. Wśród pań najlepsze były Włoszki, które w finale wygrały z Francuzkami. Polki w składzie: Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik, Marta Jaskulska i Patrycja Lorkowska zajęły 6. miejsce z czasem pierwszej rundy - 4:29,665.

Kacper Majewski (3:22,562) zajął 10. miejsce, a Michał Gałka (3:23,629) był 12. w kwalifikacjach wyścigu indywidualnego. Polacy nie awansowali do wyścigów medalowych. W finale ze sobą zmierzyli się Niemcy. Nicolas Heinrich pokonał Tobiasa Bucka-Gramcko. Na wyższych lokatach niż juniorzy uplasowały się nasze juniorki. Zuzanna Olejniczak (2:26,062) zajęła 6. miejsce, a Julia Kowalska (2:26,844) była 8. Wygrała Elynor Backstedt.

Polskich kolarzy zabrakło na starcie wyścigu ze startu zatrzymanego na kilometr do lat 23. Medale zdobyli Niemiec Anton Hohne, Francuz Melwin Landerneau i Czech Jiri Janosek.

Mistrzynie Europy w sprincie drużynowym, Marlena Karwacka i Nikola Sibiak nie awansowały do strefy medalowej w rywalizacji indywidualnej. Karwacka odpadła w ćwierćfinale z Niemką Leą Sophie Friedrich, a Sibiak w 1/8 finału przegrała z Brytyjką Blaine Ridge Davis. W 1/8 finału odpadli także nasi sprinterzy wśród juniorów. Mateusz Sztrauch przegrał z Litwinem Gedvinasem Serafinasem, a Konrad Burawski z Niemcem Julienem Jagerem.