Żużel - PGE IMME: zwycięstwo Bartosza Zmarzlika

• Data publikacji: 13.07.2019, 11:30

Żużlowiec truly.work Stali Gorzów - Bartosz Zmarzlik wygrał w Gdańsku PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi. Drugie miejsce zajął Piotr Pawlicki z Fogo Unii Leszno, a trzecie Martin Vaculik ze Stelmet Falubazu Zielona Góra.

Zawody o tytuł najlepszego zawodnika PGE Ekstraligi rozegrano już po raz szósty, a tytułu sprzed roku bronił Patryk Dudek ze Stelmet Falubazu Zielona Góra. Początkowe biegi nie dostarczyły kibicom zbyt wielu emocji, aczkolwiek postawa żużlowców wskazywała na to, że będzie się jeszcze sporo działo. Tak też było, zawody się rozkręciły, co pokazał bieg numer osiem. Do samej kreski o dwa punkty walczyli Maciej Janowski z Nickim Pedersenem, obaj wpadli nań równo, a sędzia bardzo długo analizował powtórki, by wreszcie przyznać je Duńczykowi. Później, szansę na "trojkę" stracił Janusz Kołodziej, który wygrał swój wyścig, ale został wykluczony za brak plastronu. Nie brakowało też upadków, a takowy zaliczył Mikkel Michelsen w gonitwie jedenastej. Zawodnik Speed Car Motoru Lublin przeszarżował troszkę i przeleciał przez kierownicę swojego motocykla. Bezpośredni awans do biegu finałowego wywalczyli Zmarzlik oraz Vaculik, a kolejną dwójkę miały wyłonić półfinały. W nich, najszybsi okazali się Jason Doyle i Piotr Pawlicki, uzupełniając tym samym skład wielkiego finału. Gorzowianin najlepiej wyszedł spod taśmy startowej i uciekł do przodu, ale do samego końca musiał odpierać ataki "Pitera Pana". Trzeci dojechał Vaculik, radząc sobie z Australijczykiem z Torunia.

1. Bartosz Zmarzlik (truly.work Stal Gorzów) - 12 (3,2,2,2,3) - 1. miejsce w finale
2. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno) - 10 (1,2,3,2,2) - 2. miejsce w finale
3. Martin Vaculik (Stelmet Falubaz Zielona Góra) - 12 (3,3,3,3,u) - 3. miejsce w finale