Superpuchar Polski: Lechia górą w starciu z Mistrzem Polski

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 13.07.2019, 22:40

Lechia Gdańsk na stadionie w Gliwicach pokonała tutejszy Piast, tegorocznego Mistrza Polski 3:1. Bramki dla zdobywcy Pucharu Polski strzelali Haraslin i Kubicki. Honorowe trafienie dla podopiecznych Waldemara Fornalika zaliczył Patryk Sokolowski.

Triumfator Pucharu okazał się być lepszy od Mistrza Polski, pewnie pokonując rywali. Lechiści prowadzili już 3:0, ale rozmiary porażki zdołał zmniejszyć Sokolowski w 68 minucie. Jak się miało później okazać, trafienie Piastunek było jedynie honorowym, dla mistrza kraju. Mecz zdawał się być już rozstrzygnięty po 20 minutach, kiedy dwie szybkie bramki zanotowali odpowiednio Haraslin w 2 minucie i Kubicki w 21’. Co ciekawe, asystę zaliczył niechciany w Lechu Poznań, Maciej Gajos. Miało to miejsce przy drugim trafieniu dla Lechii. Zwycięzca Ekstraklasy nie zagrał w optymalnym składzie z uwagi na dwumecz z BATE Borysów w eliminacjach do Ligi Mistrzów, więc wynik ten nie jest zaskoczeniem. Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 1:3

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 1:3 (1:2)
Sokołowski 68 - Haraslín 2, 47, Kubicki 21
Piast: Szmatuła - Mokwa,  Czerwiński, Huk, Kirkeskov -  Badía,  Hateley (62 Sokołowski), Milewski (90Korun), Félix (83 Konczkowski), Holúbek (46 Valencia) - Parzyszek (62Aquino).
Lechia: Kuciak -  Fila,  Maloča,  Augustyn, Mladenović (88 Nalepa) - Haraslín (66 Peszko), Gajos (73 Makowski), Łukasik, Kubicki, Udovičić (90 Vikri) - Paixão (59 Sobiech).
żółte kartki: Valencia - Augustyn, Udovičić, Fila, Kubicki.
sędziował: Paweł Raczkowski

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.