PNA: Senegal i Algieria w finale!

• Data publikacji: 14.07.2019, 19:38

Senegal - Algieria: tak maluje się tegoroczny finał Pucharu Narodów Afryki. Senegalczycy po stojącym na niskim poziomie meczu, pokonali Tunezyjczyków w dogrywce. Algierczycy zaś, wraz z Nigerczykami, stworzyli dużo lepsze widowisko, a mecz rozstrzygnął się w samej końcówce drugiej połowy.

Pierwszym finalistą tegorocznego Pucharu Narodów Afryki został Senegal. Reprezentacja tego kraju, typowana, przed rozpoczęciem rozgrywek, jako główny faworyt do zwycięstwa w całym turnieju, nie bez problemów, wyeleminowała świetnie dotąd dysponowanych Tunezyjczyków. O awansie zaważyło trafienie samobójcze Bronn'a, w dziesiątej minucie dogrywki. Regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia, pomimo podyktowanych dwóch rzutów karnych, marnowanych, kolejno, przez: Sassi'ego w 75. minucie i Saivet'a w 80. minucie. Przez 120 minut zobaczyliśmy ledwie 3 celne uderzenia na bramkę, co potwierdza tezę, iż spotkanie było po prostu nudne.

W drugim meczu półfinałowym emocji było znacznie więcej, końcowy sukces odniosła reprezentacja Algierii po bramce w samej końcówce Ryiada Mahreza. W finale spotkają się z Senegalem, który dzisiaj pokonał Tunezję. Algierczycy prowadzili 1:0 do przerwy, po samobójczym trafieniu Troost-Ekong'a w 40. minucie meczu. Choć pierwsza połowa, podobnie jak pierwszy półfinał, pod względem emocji kompletnie zawiodła, to druga była już zgoła inna. Otwarte ataki, wysoki, szybki, poziom gry doprowadziły do wyrównania w 72. minucie. Ighalo pewnie wykorzystał jedenastkę. Kiedy wszyscy byli już pewni dogrywki, sprawy w swoje ręce wziął zawodnik Manchesteru City, Ryiad Mahrez, wyrównując w ostatniej akcji meczu, z hukiem wprowadził swój zespół do finału, gdzie czekają już groźni Senegalczycy.

Senegal - Tunezja 1:0 (dogr.)