Roland Garros: sensacyjna porażka Wozniacki!

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 04.06.2018, 13:04

W trzech pierwszy rundach tegorocznego French Open Caroline Wozniacki demolowała rywalki. Jednak w 1/8 finału Dunka polskiego pochodzenia nieoczekiwanie przegrała z 21-letnią Rosjanką Darią Kasatkiną. Spotkanie rozpoczęło się jeszcze w niedzielę, jednak zostało przerwane w związku z późną porą.

Już w pierwszym secie widać było, że nie będzie to dla Dunki łatwy mecz. Ona sama grała nieco słabiej niż w poprzednich rundach, podczas gdy rywalka prezentowała się naprawdę dobrze. Obydwie tenisistki miały spore problemy z utrzymaniem własnego podania. Pierwsza partia rozstrzygnięta została w tiebreaku. Ten również był bardzo wyrównany, a ostatecznie 7-5 wygrała go Rosjanka.

Na początku drugiego seta obydwie tenisistki zaczęły narzekać na słabą widoczność przy zachodzącym już słońcu. Sędziowie podjęli jednak decyzje o kontynuowniu gry. Tym razem, w przeciwieństwie do pierwszej partii, zawodniczki utrzymywały swój serwis dość pewnie. Wymiany były dość długie, a świetne zgrania były przeplatane błędami, zarówno po jednej, jak i drugiej stronie siatki. Mecz przerwano przy stanie 3-3 i wznowiono w poniedziałek koło południa. Po wznowieniu już tylko Rosjanka wygrywała gemy. Przełamała ona Wozniacki na 5-3 po bardzo długim i wyrównanym gemie, a później wykorzystała drugą z trzech piłek meczowych. Tym samym pierwszy raz w karierze znalazła się w wielkoszlemowym ćwierćfinale.

Caroline Wozniacki (DEN) [2] – Daria Kasatkina (RUS) [14] 6-7(5) 3-6