El. Ligi Mistrzów: Nomme Kalju rzutem na taśmę w 2. rundzie, horror w Tbilisi

• Data publikacji: 16.07.2019, 23:05

Za nami sześć meczów rewanżowych 1. rundy eliminacji do piłkarskiej Ligi Mistrzów. Najwięcej emocji dostarczyły spotkania w Skopje oraz Tbilisi.

(MKD) Shkendija Tetovo 1:2  JK Nomme Kalju (EST)

62' (k.) Ibraimi - 6' Ugge, 90+1' Liliu (pierwszy mecz 1:0, awans - JK Nomme Kalju)

Pierwszy mecz w Estonii wygrali piłkarze z Macedonii Północnej i wydawało się, że na swoim gorącym terenie łatwo poradzą sobie z ekipą JK Nomme Kalju. Rywale nie zamierzali jednak czekać na wyrok i od początku ruszyli do ataku. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo tylko sześć minut. Wtedy też, do bramki Kostadina Zahova, głową trafił kapitan zespołu Maximiliano Ugge. Kolejne gole padały już w drugiej połowie. W 62. minucie, z rzutu karnego, wyrównał Agim Ibraimi. Taki wynik premiował awansem drużynę Shkendiji i utrzymywał się niemal do ostatniego gwizdka arbitra. Jednak w 91. minucie goście z Estonii zadali decydujący cios. Piłka, w angielskim stylu została wyrzucona z autu, a następnie pięknym zgraniem jednego z graczy spadła pod nogi Brazylijczyka Liliu, który z najbliższej odległości wepchnął ją do siatki. Dzięki tej bramce, to mistrzowie Estonii, rzutem na taśmę, awansowali do drugiej rundy.

(GEO) Saburtalo Tbilisi 1:3 Sheriff Tiraspol (MDA)

59' Rolović - 3' Lafiti, 8' (sam.) Margvelashvili, 11' Tambe (pierwszy mecz 3:0, awans - Saburtalo Tbilisi)

Wydawało się, że po pierwszym meczu w Tiraspolu sprawa awansu jest już zamknięta. Gospodarze tamtego meczu przegrali sromotnie - 3:0 i do Tbilisi mieli przyjechać pożegnać się z honorem. Jednak dość niespodziewanie, po jedenastu minutach gry, stan rywalizacji został wyrównany i zanosiło się na pogrom Gruzinów. Wynik, w 3. minucie, otworzył Liridon Lafiti, dopadając do wybitej z pola karnego piłki i uderzając pod samą poprzeczkę. Pięć minut potem, gości wyręczył obrońca Saburtalo - Gagi Margvelashvili, na wślizgu pakując futbolówkę do własnej bramki. 180 sekund później było już - 3:0. Zvonimir Mikulić wznowił grę dalekim wykopem, piłkę głową przedłużył Gabrijel Boban, a z ostrego kąta do siatki trafił Robert Tambe. Niespełna po godzinie gry, nadzieje kibicom w Tbilisi przywrócił Ognjen Rolović, zdobywając gola na - 1:3. Jak się potem okazało była to bramka na wagę awansu.

.....

Pozostałe wyniki dzisiejszych spotkań rewanżowych 1. rundy el. Ligi Mistrzów:

(FAI) HB Torshavn 2:2 HJK Helsinki (FIN)

17' Pingel, 56' Andersen - 60', 77' Riski (pierwszy mecz 0:3, awans - HJK Helsinki)

(MLT) Valletta FC 1:1 F91 Dudelange (LUX)

35' Fontanella - 59' Pokar (pierwszy mecz 2:2, awans - Valletta FC)

(SRB) Crvena Zvezda Belgrad 2:1 Suduva Mariampol (LTU)

4' Boakye, 29' Marin - 90+6' Topcagić (pierwszy mecz 0:0, awans - Crvena Zvezda Belgrad)

(KOS) KF Feronikeli 0:1 The New Saints (WAL)

67' Ebbe (pierwszy mecz 2:2, awans - The New Saints)