5 bramek w meczu Portowców z Arką Gdynia

• Data publikacji: 05.05.2018, 19:58

Arka Gdynia po przegranym meczu finałowym w Pucharze Polski podejmowała na wyjeździe Pogoń Szczecin w 34. kolejce Lotto Ekstraklasy. W meczu padło 5 bramek, a spotkanie zakończyło się zwycięstwem Portowców 3:2.

Drugim sobotnim meczem 34. kolejki ekstraklasy było spotkanie Pogoni Szczecin i Arki Gdynia. Zwycięstwo w przypadku gospodarzy gwarantowało Portowcom utrzymanie w lidze. Z kolei Arka Gdynia nie zdołała dotychczas wygrać w grupie spadkowej, choć jej pozycja w tabeli na razie jest bezpieczna. Arkowcy ponadto w środowym finale Pucharu Polski przegrali z Legią Warszawa (1:2) i oddali zdobyte przed rokiem trofeum.

Gospodarze swoją pierwszą bramkę zdobyli w 34. minucie, a gola strzelił Kamil Drygas po podaniu Kakoko. Drygas wywalczył bramkę 4 minuty po tym, jak Adam Frączczak nie zdołał wykorzystać podyktowanej w 29. minucie jedenastce. Wyrównanie wyniku nastąpiło jednak szybko, bowiem gola na 1:1 w 40. minucie strzelił Mateusz Szwoch, dzięki czemu goście przed końcem pierwszej połowy zdołali wyrównać wynik.

Druga połowa również obfitowała w bramki. W 56. minucie Adam Frączczak postanowił zrewanżować się za niewykorzystaną jedenastkę zdobywając głową bramkę. Prowadzenie gospodarzy nie trwało jednak długo. W 63. minucie bramkę wyrównującą strzelił Ruben Jurado.
Portowcy jednak ponownie objęli prowadzenie. Piątą bramkę w meczu strzelił Adam Buksa, zbliżając tym samym Pogoń do zwycięstwa. Na domiar złego Ruben Jurado otrzymał na koniec meczu drugą żółtą – a w konsekwencji czerwoną kartkę, niezwykle utrudniając Arce wywalczenie remisu. Mecz zakończył się wynikiem 3:2, a Portowcy zagwarantowali sobie obecność w lidze w następnym sezonie.

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia 3:2

1:0 - Kamil Drygas 34'
1:1 - Mateusz Szwoch (k.) 40'
2:1 - Adam Frączczak 56'
2:2 - Ruben Jurado 63'
3:2 - Adam Buksa 82'

Składy:

Pogoń Szczecin: Łukasz Załuska - David Niepsuj (84' Cornel Rapa), Lasza Dwali, Sebastian Rudol, Ricardo Nunes - Rafał Murawski, Tomasz Hołota - Adam Frączczak, Kamil Drygas (53' Jakub Piotrowski), Spas Delew, Morten Rasmussen (46' Adam Buksa)

Arka Gdynia: Pavels Steinbors - Damian Zbozień, Michał Marcjanik, Frederik Helstrup, Adam Marciniak - Tadeusz Socha (72' Rafał Siemaszko), Yannick Kakoko (46' Dawid Sołdecki), Andrij Bohdanow, Marcin Warcholak (55' Grzegorz Piesio) - Mateusz Szwoch - Ruben Jurado