El. Ligi Europy: kompromitacja Hajduka Split, Lechia i Legia poznały rywali

• Data publikacji: 18.07.2019, 23:36

Za nami rewanżowe mecze 1. rundy eliminacji Ligi Europy, w których działo się wiele ciekawego, a polskie zespoły poznały swoich rywali w kolejnej rundzie.

(FIN) Inter Turku 2:0 Brondby IF Kopenhaga (DEN)

52' Markkula, 56' Valencić (pierwszy mecz 1:4, awans - Brondby IF Kopenhaga)

Finowie dość niespodziewanie pokonali u siebie bardziej doświadczonego rywala z Danii, ale nie wystarczyło to do awansu do drugiej rundy eliminacji. Oznacza to, że rywalem Lechii Gdańsk będzie Brondby IF Kopenhaga z Kamilem Wilczkiem w składzie. Oba gole dla Interu padły w drugiej połowie meczu. Najpierw, w 52. minucie, solową akcję w polu karnym, cudownym strzałem w boczną siatkę wykończył Niko Markkula. Cztery minuty później, płaskie dogranie Luciano Balbiego, wykorzystał Filip Valenić, trafiając z najbliższej odległości.

(BLR) FK Witebsk 1:1 KuPS Kuopio (FIN)

27' Stargorodsky - 53' Diallo (pierwszy mecz 0:2, awans - KuPS Kuopio)

Półamatorzy z Kuopio przyjechali na Białoruś z dwubramkową zaliczką z własnego boiska. Gospodarze tego meczu - FK Witebsk, za wszelką cenę chcieli szybko odrobić straty i zwycięsko wyjść z tego dwumeczu. Faktycznie wszystko szło zgodnie z planem, gdy w 27. minucie, wynik otworzył Artem Stargorodsky. Ukrainiec zamknął dogranie ze skrzydła, strzelając praktycznie do pustej bramki. Kilka minut po zmianie stron, goście z Finlandii wyrównali. Reuben Ayarna dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a głową wykończył wszystko Babacar Diallo. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem i to KuPS Kuopio będzie rywalem Legii Warszawa.

(CRO) Hajduk Split 1:3 Gzira FC (MLT)

7' Jradi - 57' Jefferson, 69', 90+6' Kone (pierwszy mecz 2:0, awans - Gzira FC)

Do sporej sensacji doszło na stadionie w Splicie, gdzie miejscowy Hajduk przegrał z maltańskim zespołem Gzira FC i odpadł z europejskich pucharów. Wydawało się, że po pewnej wygranej na wyjeździe - 2:0, Chorwaci dopełnią tylko formalności. Zaczęło się bardzo dobrze, gdy w 7. minucie, gola dla gospodarzy zdobył Bassel Jradi. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy i nic nie zapowiadało kataklizmu. Jednak po zmianie stron, nie mający nic do stracenia Maltańczycy ruszyli do ataku. Efekty nadeszły w 57. minucie, gdy do remisu doprowadził Jefferson, wykorzystując dośrodkowanie Arthura Henrique. Dwanaście minut potem, na - 2:1 dla Gziry, trafił Hamed Kone. Nicky Muscat przebił się w pole karne rywali, odegrał piłkę do Kone, a Iworyjczyk pięknymi nożycami pokonał Tomislava Duke. Ten sam zawodnik dał awans zespołowi z Malty w ostatnich doliczonego czasu gry, gdy mierzonym strzałem trafił w samo okienko.

.....

Komplet wszystkich rewanżów 1. rundy el. Ligi Europy:

(KAZ) Tobol FK Kostanaj 1:1 Jeunesse Esch (LUX)

22' (sam.) Meddour - 59' (k.) Arslan (pierwszy mecz 0:0, awans - Jeunesse Esch)

(GEO) Chikhura Sachkhere 2:1 CS Fola Esch (LUX)

25' Ardazishvili, 73' Sardalishvili - 89' (k.) Sinani (pierwszy mecz 2:1, awans - Chikhura Sachkhere)

(ARM) Banants Erywań 0:5 FK Cukaricki Belgrad (SRB)

3', 75' (k.) Stojanović, 31' Tedić, 49' Luković, 71' Birmancević (pierwszy mecz 0:3, awans - FK Cukaricki Belgrad)

(FAI) KI Klaksvik 0:0 FK Riteriai Wilno (LTU)

(pierwszy mecz 1:1, awans - KI Klaksvik)

(MNE) OFK Titograd Podgorica 0:0 CSKA Sofia (BUL)

(pierwszy mecz 0:4, awans - CSKA Sofia)

(KAZ) Kajrat Ałmaty 2:1 NK Siroki Brijeg (BIH)

90+2' Orazov, 90+3' Kuat - 90' (k.) Bagarić (pierwszy mecz 2:1, awans - Kajrat Ałmaty)

(MKD) Makedonija GP 0:3 Alashkert Erywań (ARM)

21' Nenadović, 68' Galvao, 74' Voskanyan (pierwszy mecz 1:3, awans - Alashkert Erywań)

(ALB) KF Teuta Durres 1:0 FK Ventspils (LAT)

48' Kallaku (pierwszy mecz 0:3, awans - FK Ventspils)

(EST) Levadia Tallinn 3:2 (dogr.) Stjarnan Garðabær (ICE)

17', 89' Osipov, 105' (k.) Kruglov - 25' Ragnarsson, 120+3' Gudjonsson (pierwszy mecz 1:2, awans - Levadia Tallin)

(LAT) RFS 0:2 NK Olimpija Lublana (SLO)

45+1' Cekici, 90+2' Menalo (pierwszy mecz 3:2, awans - Olimpija Lublana)

(FIN) RoPS Rovaniemi 1:2 Aberdeen FC (SCO)

2' Kada - 27' (k.) Cosgrove, 90+5' Ferguson (pierwszy mecz 1:2, awans - Aberdeen FC)

(ROU) Universitatea Craiova 3:2 Sabail Baku (AZE)

28' Cicaldau, 54' Vatajelu, 90' Fortes - 67' Ramazanov, 69' Duventru (pierwszy mecz 3:2, awans - Universitatea Craiova)

(BLR) Dynamo Mińsk 1:2 FK Liepaja (LAT)

90+1' (sam.) Ralkevics - 10' Spataru, 70' Dodo (pierwszy mecz 1:1, awans - FK Liepaja)

(BUL) Levski Sofia 2:0 MFK Rużomberok (SVK)

33' Mariani, 90+2' Alar (pierwszy mecz 2:0, awans - Levski Sofia)

(CYP) Apollon Limassol 4:0 Żalgiris Kowno (LTU)

5', 43' (k.), 60' (k.) Zelaya, 83' Szalai (pierwszy mecz 2:0, awans - Apollon Limassol)

(NOR) FK Haugesund 5:1 Cliftonville FC (NIR)

5', 68' Velde, 36' Samuelson, 45+1' Kone, 52' Leite - 17' McMenamin (pierwszy mecz 1:0, awans - FK Haugesund)

(MDA) Milsami Orhei 1:2 FCSB (ROU)

47' Bolohan - 4' Dumitru, 42' Oaida (pierwszy mecz 0:2, awans - FCSB)

(AZE) Neftci Baku 6:0 Speranta Nisporeni (MDA)

18', 40' Platellas, 24' (k.) Makhmudov, 42' Dario, 67' Joseph-Monrose, 78' Zulfugarli (pierwszy mecz 3:0, awans - Neftci Baku)

(MDA) Petroclub Hincesti 0:1 AEK Larnaka (CYP)

90+2' Assoubre (pierwszy mecz 0:1, awans - AEK Larnaka)

(GEO) Torpedo Kutaisi 0:2 Ordabasy Szymkent (KAZ)

82' Mehanović, 90+4 Badibanga (pierwszy mecz 0:1, awans - Ordabasy Szymkent)

(LIE) FC Vaduz 2:1 Breidablik Kopavogur UBK (ICE)

57' Coulibaly, 79' Schwizer - 90+3' Gunnlaugsson (pierwszy mecz 0:0, awans - FC Vaduz)

(LTU) Żalgiris Wilno 1:1 Honved Budapeszt (HUN)

18' Antal - 62' Kamber (pierwszy mecz 1:3, awans - Honved Budapeszt)

(BIH) Zrinjski Mostar 3:0 Akademija Pandev (MKD)

50' Mandić, 79' Govedarica, 90+2' Gojković (pierwszy mecz 3:0, awans - Zrinjski Mostar)

(ISR) Hapoel Beer-Sheva 1:0 KF Laci (ALB)

69' Sabag (pierwszy mecz 1:1, awans - Hapoel Beer-Sheva)

(LUX) FC Progres Niedercorn 1:2 Cork City (IRL)

68' Bah - 3' Buckley, 47' McCarthy (pierwszy mecz 2:0, awans - FC Progres Niedercorn)

(AND) UE Engordany 0:1 Dinamo Tbilisi (GEO)

81' Medioub (pierwszy mecz 0:5, awans - Dinamo Tbilisi)

(FAI) B36 Torshavn 2:3 Crusaders FC (NIR)

37' Samuelsen, 51' Cieślewicz - 3' Forsythe, 28', 68' Heatley (pierwszy mecz 0:2, awans - Crusaders FC)

(MLT) Hibernians FC 0:1 Szachtior Soligorsk (BLR)

65' Tatarkov (pierwszy mecz 0:1, awans - Szachtior Soligorsk)

(ALB) FK Kukesi 1:1 VSC Debreczyn (HUN)

17' Ethemi - 58' Szatmari (pierwszy mecz 0:3, awans - VSC Debreczyn)

(HUN) MOL Vidi 0:0 FK Zeta Golubovci (MNE)

(pierwszy mecz 5:1, awans - MOL Vidi)

(SLO) NS Mura 2:3 Maccabi Haifa (ISR)

6' Bobicanec, 81' Sporn - 31' Awad, 35', 76' Ashkenazi (pierwszy mecz 0:2, awans - Maccabi Haifa)

(SWE) IFK Norrkoping 2:1 St. Patrick's Athletic (IRL)

36' Larsson, 85' Holmberg - 72' Clifford (pierwszy mecz 2:0, awans - IFK Norrkoping)

(MKD) KF Shkupi 1:2 Pyunik Erywań (ARM)

82' Jurina - 7' Yedigaryan, 31' Miranyan (pierwszy mecz 3:3, awans - Pyunik Erywań)

(NIR) Ballymena FC 0:4 Malmo FF (SWE)

27' Safari, 52' Molins, 68' Rakip, 79' (k.) Gall (pierwszy mecz 0:7, awans - Malmo FF)

(MNE) Buducnost Podgorica 4:1 JK Trans Narva (EST)

2' Vucić, 49' Bakić, 56' Perović, 78' Zarubica - 39' Golovljov (pierwszy mecz 2:0, awans - Buducnost Podgorica)

(SLO) NK Domżale 1:0 Balzan FC (MLT)

21' Vuk (pierwszy mecz 4:3, awans - NK Domżale)

(SCO) Kilmarnock FC 0:2 Connah's Quay Nomads FC (WAL)

50', 80' (k.) Morris (pierwszy mecz 2:1, awans - Connah's Quay Nomads FC)

(SRB) FK Radnicki Nis 2:2 Flora Tallinn (EST)

68' Mihajlović, 84' Cumić - 80' Purg, 90+3' Lepik (pierwszy mecz 0:2, awans - Flora Tallinn)

(SCO) Glasgow Rangers 6:0 St. Josephs (GIB)

3' Aribo, 45+1', 57' (k.), 66' Morelos, 77', 86' Defoe (pierwszy mecz 4:0, awans - Glasgow Rangers)

(SVK) Spartak Trnava 2:0 (3:2 k.) FK Radnik Bijeljina (BIH)

10' Sobczyk, 87' Mihalek (pierwszy mecz 0:2, awans - Spartak Trnava)

(ICE) KR Rejkiawik 0:0 Molde FK (NOR)

(pierwszy mecz 1:7, awans - Molde FK)

(IRL) Shamrock Rovers 2:1 SK Brann Bergen (NOR)

76' Byrne, 87' O'Neill - 57' Bamba (pierwszy mecz 2:2, awans - Shamrock Rovers)

(POL) Cracovia Kraków 2:2 (dogr.) DAC Dunajska Streda (SVK)

2' Lopes, 120+2' Piszczek - 47' Connor, 94' Ramirez (pierwszy mecz 1:1, awans - DAC Dunajska Streda)

(POL) Legia Warszawa 3:0 College Europa FC (GIB)

7', 60' Carlitos, 13' Kulenović (pierwszy mecz 0:0, awans - Legia Warszawa)