PKO Ekstraklasa: Jagiellonia z Arką otworzyły nowy sezon

• Data publikacji: 19.07.2019, 19:50

Jagiellonia Białystok wysoko pokonała Arkę Gdynia 3:0 na inaugurację nowego sezonu PKO Ekstraklasy. Gole zdobywali Bida, Imaz i Romańczuk.

Nie tak miał wyglądać domowy mecz Arki Gdynia na rozpoczęcie sezonu 2019/20 PKO Ekstraklasy. Gospodarze przegrywali już od 6. minuty, kiedy to przebojową akcją z boku boiska popisał się Jesus Imaz, dograł do Bartosza Bidy, a ten bez zastanowienia uderzył na bramkę i tym samym zdobył pierwszego gola spotkania. Chwilę później asystent zamienił się w strzelca - niepilnowany Imaz otrzymał podanie w polu karnym, miał czas i miejsce na strzał i idealnie z tych przywilejów skorzystał, pokonując bramkarza płaskim strzałem w lewy róg. W pierwszej połowie żadna z drużyn nie potrafiła już sobie wykreować klarownych sytuacji, które mogłyby przybliżyć jednych i drugich do zdobycia gola.

Po przerwie trener Jacek Zieliński zdecydował się na aż dwie zmiany. Na boisku pojawili się Młyński i Nalepa, którzy mieli za zadanie rozruszać nieco ofensywę gospodarzy. Gospodarze rzeczywiście atakowali śmielej, częściej przebywali pod bramką rywala niż Jagiellonia, a w 65. minucie byli najbliżej zdobycia gola. Wówczas Kamil Antonik trafił jednak tylko w poprzeczkę, szkoda, bo mógł być to przepiękny gol z dystansu. Jagiellonia poza tą jedyną sytuacją trzymała rękę na pulsie, a w 80. minucie powiększyła prowadzenie za sprawą Tarasa Romańczuka. Naturalizowany Polak zdobył gola głową po tym jak dośrodkowanie również głową przedłużył Martin Kostal. Końcówka meczu to rozpaczliwe ataki Arki, która walczyła choćby o gola honorowego. Goście jednak na tyle umiejętnie się bronili, że byli w stanie przetrzymać ten napór i zachowali ostatecznie czyste konto.

Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 0:3 (0:2)

Bramki: 6' Bida, 18' Imaz, 80' Romańczuk

Arka Gdynia: Steinbors - Marciniak, Helstrup, Danch, Zbozień - Deja, Busuladzić (80' Siemaszko), Jankowski, Cvijanović (46' Nalepa), Antonik - Kolev (46' Młyński)

Jagiellonia Białystok: Węglarz - Wójcicki, Mitrović, Arsenić, Guilherme - Pospisil, Romańczuk, Prikryl, Imaz (77' Poletanović), Bida - Mudrinski (60' Kostal)

Kartki: 88' Marciniak - 88' Arsenić

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń)