PKO Ekstraklasa: mistrzowie zaczęli od remisu z Lechem

• Data publikacji: 20.07.2019, 22:27

W ostatnim sobotnim meczu inauguracyjnej kolejki PKO Ekstraklasy, mistrzowie Polski - Piast Gliwice zremisowali z poznańskim Lechem - 1:1.

Mecz rozpoczął się wprost wybornie dla podopiecznych Waldemara Fornalika, którzy już w 7. minucie wyszli na prowadzenie. W hiszpańskiej akcji, Gerard Badia dośrodkował piłkę w pole karne, a Jorge Felix strzałem głową zdobył pięknego gola. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy, ale po zmianie stron, Lechici wzięli się mocno do roboty. Zdecydowanie stłamsili gliwiczan, ale piłka nie chciała wpaść do bramki. W 77. minucie, nerwów na wodzy, nie utrzymał Tomas Huk i wyleciał z czerwoną kartką. Natomiast w 82. minucie poznaniacy dopięli swego i doprowadzili do wyrównania. Darko Jevtić płasko dograł piłkę w pole karne, a rezerwowy Paweł Tomczyk, na wślizgu, wepchnął ją do siatki, dając Lechowi cenny punkt.

Piast Gliwice 1:1 Lech Poznań (1:0)

Bramki: 7' Felix - 82' Tomczyk

Piast: Plach - Mokwa, Korun, Huk, Kirkeskov - Sokołowski, Dziczek, Felix, Valencia (73' Konczkowski), Badia (79' Byrtek) - Parzyszek (68' Aquino)

Lech: van der Hart - Kostevych, Crnomarković, Rogne, Gumny - Tiba, Muhar (79' Tomczyk), Puchacz (64' Makuszewski), Jevtić, Jóźwiak - Amaral (72' Zhamaletdinov)

Żółte kartki: Felix, Dziczek - Muhar