PKO Ekstraklasa: podział punktów w Lubinie

• Data publikacji: 21.07.2019, 16:53

Zagłębie Lubin zremisowało 1:1 z Cracovią w 1. kolejce PKO Ekstraklasy. Gole zdobyli Damjan Bohar i Rafael Lopes.

Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, bo już w 5. minucie do siatki trafił Damjan Bohar. Pomocnik otrzymał piłkę tuż przed polem karnym i mocnym strzałem po ziemi zdobył gola. Mecz po trafieniu toczył się jednak jak gdyby nigdy nic. Obie drużyny dochodziły do swoich sytuacji, aż w 23. minucie Cracovia zdobyła wyrównującą bramkę. Do notesu sędziego wpisał się Rafael Lopes, dla którego jest to już drugie trafienie w biało-czerwonych barwach. Piłkę na dobieg zagrał mu Pelle van Amersfoort, również sprowadzony w lecie zawodnik. Hiszpan znalazł się wówczas w sytuacji sam na sam i bez problemów pokonał bramkarza.

Po zmianie stron nadal oglądaliśmy przyjemny dla oka mecz, w którym było całkiem sporo składnych akcji, brakowało zaś indywidualnych błędów i niedokładności. Ładnym strzałem zewnętrzną częścią buta popisał się Filip Starzyński, jednak uderzenie było zbyt lekkie, by pokonać Lukasa Hrosso. W 61. minucie Janusz Gol popełnił fatalny błąd przy przyjęciu piłki, stracił ją i musiał wówczas ratować się faulem. Sędzia oczywiście pokazał mu żółty kartonik, a za kilkadziesiąt sekund trener Michał Probierz zdecydował się zdjąć pomocnika z murawy. W 69. minucie zobaczyliśmy długo wyczekiwany moment - piłkę w siatce. Ta znalazła się tam po uderzeniu Sergiu Hancy. Sędzia Mariusz Złotek jednak dopatrzył się spalonego w tej sytuacji i nie uznał trafienia. Ostatnie dwa kwadranse nie porywały już tłumów. Sporo fauli, zmian i przerw w grze wytrąciło graczy z rytmu, a kibiców mogło wpędzić w sen. Ostatecznie obie drużyny podzieliły się punktami.

Zagłębie Lubin - Cracovia 1:1 (1:1)

Bramki: 5' Bohar - 23' Rafael Lopes

Zagłębie Lubin: Forenc - Balić, Oko, Guldan, Kopacz - Bohar (87' Szysz), Poręba (80' Pakulski), Tosik, Starzyński, Czerwiński (80' Pawłowski) - Tuszyński

Cracovia: Hrosso - Rapa, Dytiatjew, Datković, Pestka (75' Ferraresso) - Gol (63' Lusiusz), Cecarić (46' Hanca), van Amersfoort, Dimun, Wdowiak - Lopes

Kartki: 61' Gol, 72; Lusiusz

Sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)