W-Series - Holandia: życiowy sukces Gosi Rdest

• Data publikacji: 21.07.2019, 17:59

Gosia Rdest osiągnęła życiowy wynik, zajmując na torze w holenderskim Assen 6. miejsce. Zwyciężyła zawodniczka z Finlandii - Emma Kimilainen.

Gosia Rdest zajęła najlepsze w swojej dotychczasowej karierze miejsce w cyklu W-Sereis. Polka, na torze w holenderskim Assen, była szósta ze stratą +20,077 do triumfatorki Emmy Kimilainen. Swoją dobrą formę Rdest zasygnalizowała już w kwalifikacjach, w których wywalczyła dziesiąte pole startowe. Dzięki temu dobremu wynikowi Polka awansowała na 12. miejsce w klasyfikacji generalnej, które daje jej w tym momencie pozostanie w W-Series na sezon 2020. Liderką tego cyklu pozostała Brytyjka Jamie Chadwick, która w Holandii stanęła na najniższym stopniu podium.

1. Emma Kimilainen - Finlandia - 32:20.386

2. Alice Powell - Wielka Brytania - 32:26.153

3. Jamie Chadwick - Wielka Brytania - 32:29.148

4. Beitske Visser - Holandia - 32:29.749

5. Caitlin Wood - Australia - 32:38.965

6. Gosia Rdest - Polska - 32:40.463

7. Jessica Hawkins - Wielka Brytania - 32:42.867

8. Vicky Piria - Włochy - 32:45.491