El. Ligi Mistrzów: pięć goli w Eindhoven, PSV minimalnie lepsze od FC Basel

• Data publikacji: 23.07.2019, 22:30

Za nami pięć wtorkowych spotkań 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Najciekawiej było w Eindhoven, gdzie PSV pokonało FC Basel - 3:2. Natomiast blisko awansu, po wyjazdowych triumfach są Dinamo Zagrzeb oraz FC Kopenhaga.

(NED) PSV Eindhoven 3:2 FC Basel (SUI)

14' Bruma, 89' Lammers, 90+3' Malen - 45+1' Ajeti, 79' Alderete

Niezwykle emocjonujące było spotkanie na słynnym stadionie Phillipsa, gdzie miejscowe PSV podejmowało FC Basel. Gospodarze jeszcze przed upływem kwadransa wyszli na prowadzenie, gdy Bruma dobił uderzenie Donyella Malena. Wydawało się, że do przerwy nic już się nie wydarzy, ale w doliczonym czasie gry wyrównał Albian Ajeti, który wykorzystał podanie od Luci Zuffiego. W drugiej połowie, na prowadzenie wyszli Szwajcarzy, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową trafił Omar Alderete. Końcówka należała jednak do graczy PSV. Najpierw, w 89. minucie, do remisu doprowadził rezerwowy Sam Lammers, zaś w 93. minucie, gola na wagę zwycięstwa strzelił Malen. Krótko rozegrali rzut rożny, Erick Gutierrez dograł piłkę w szesnastkę, a Malen cudowną piętką wprowadził kibiców w stan euforii.

(GEO) Saburtalo Tbilisi 0:2 Dinamo Zagrzeb (CRO)

67' Orsić, 78' (k.) Petković

Dinamo Zagrzeb z reprezentantem Polski - Damianem Kądziorem w składzie pojechało na trudny teren do Tbilisi, gdzie mierzyli się z mistrzem Gruzji - Saburtalo. Rzeczywiście nie było to łatwe spotkanie o czym może świadczyć fakt, że bramki padały dopiero w drugich 45 minutach. W 67. prowadzenie dla zagrzebian zdobył Mislav Orsić, zamykając strzałem głową dośrodkowanie Izeta Hajrovicia. Wynik, na dwanaście minut przed końcem ustalił pewnym uderzeniem z rzutu karnego rezerwowy Bruno Petković.

.....

Pozostałe wyniki pierwszych spotkań 2. rundy el. LM:

(CZE) Viktoria Pilzno 0:0 Olympiakos Pireus (GRE)

(WAL) The New Saints 0:2 FC Kopenhaga (DEN)

18' Sotiriou, 61' Skov

(MNE) FK Sutjeska 0:1 APOEL Nikozja (CYP)