El. Ligi Europy: Atromitos bliżej meczu z Legią, kanonada w Gandawie

• Data publikacji: 25.07.2019, 23:22

Czwartek, to dzień, w którym rozgrywana jest większość meczów eliminacji Ligi Europy. Za nami pierwsze mecze drugiej rundy kwalifikacji, a my przyjrzeliśmy się m.in. potencjalnym rywalom polskich drużyn oraz kanonadzie w Gandawie.

(SVK) DAC Dunajska Streda 1:2 Atromitos Ateny (GRE)

35' Vida K. - 20' Umbides, 43' Manousos

Pogromcy Cracovii - DAC Dunajska Streda podejmowali u siebie zespół Atromitosu Ateny. Zwycięzca tego dwumeczu będzie miał okazję zagrać z Legią Warszawa lub KuPS Kuopio. Póki co, bliżej tego są Grecy, którzy wygrali na trudnym słowacko-węgierskim terenie - 2:1. Po dwudziestu minutach gry, wynik meczu otworzył Javier Umbides, lecz jeszcze przed przerwą gospodarze odpowiedzieli trafieniem Kristophera Vidy. Również przed końcem pierwszej połowy, na prowadzenie, ponownie wyszli piłkarze Atromitosu. Tym razem Umbides podawał, a kończył wszystko Georgios Manousos. W drugiej połowie gole już nie padły i to grecki zespół jest bliżej awansu do kolejnej rundy.

(BEL) KAA Gent 6:3 Vitorul Constanta (ROU)

4' Asare, 13' Dejaegere, 35', 45' Kubo, 42' (k.), 50' Yaremchuk - 21' Mladen, 56', 61' Tiru

Aż dziewięć bramek obejrzeli kibice zgromadzeni na stadionie w Gandawie, a miejscowy KAA Gent, po szalonym meczu, pokonał rumuński Vitorul Constanta - 6:3. Strzelanie rozpoczęło się już w 4. minucie, gdy do rumuńskiej bramki trafił Nana Asare, a cudowną asystę zaliczył dobrze znany polskim kibicom Vadis Odidja-Ofoe. Przed upływem kwadransa było już - 2:0, zaś do protokołu wpisał się Brecht Dejaegere. Goście złapali kontakt w 21. minucie, po golu Sebastiana Mladena. Jednak już do przerwy było pozamiatane, bo gospodarze dołożyli trzy kolejne bramki. Dwukrotnie trafiał Japończyk Yuya Kubo, a raz Ukrainiec Roman Yaremchuk, wykorzystując rzut karny. Pięć minut po zmianie stron, Yaremchuk podwyższył na - 6:1, a rozmiary porażki Vitorulu zmniejszył swoim dubletem Bogdan Tiru.

.....

Komplet wyników pierwszych spotkań 2. rundy el. LE:

(POL) Lechia Gdańsk 2:1 Brondy IF Kopenhaga (DEN)

26' (k.) Flavio, 63' Lipski - 59' Hedlund

(POL) Piast Gliwice 3:2 Riga FC (LAT)

66' Czerwiński, 82', 85' Felix - 22' Debelko, 86' (sam.) Korun

(POL) Legia Warszawa 1:0 KuPS Kuopio (FIN)

9' Wieteska

(ARM) Pyunik Erywań 2:1 FK Jablonec (CZE)

6', 30' Miranyan - 53' Dolezal

(SVK) Slovan Bratysława 2:1 KF Feronikeli (KOS)

9' Nono, 61' (k.) Sporar - 67' Hoti

(ARM) Ararat-Armenia 2:0 Lincoln Red Imps (GIB)

31' Kobyalko, 45+2' Alphonse

(FAI) HB Torshavn 2:2 Linfield FC (NIR)

37' (k.) Justinussen, 89' Petersen - 2', 88' (k.) Waterworth

(MKD) Shkendija Tetovo 1:2 F91 Dudelange (LUX)

7' (k.) Ibraimi - 64' Bettaieb, 68' (k.) Sinani

(AND) FC Santa Coloma 0:0 FK Astana (KAZ)

(SMR) Tre Penne 0:5 Suduva Mariampol (LTU)

10' Matulevicius, 20' Topcagić, 66' Svrljuga, 81' Tadić, 90+1' Ricketts

(LAT) FK Ventspils 4:0 Gzira FC (MLT)

41' Svarups, 50' Monteiro, 83' Stuglis, 87' Alyegun

(AZE) FK Qabala 0:2 Dinamo Tbilisi (GEO)

41' Kutalia, 87' Daffe

(CYP) AEK Larnaka 3:0 Levski Sofia (BUL)

67' Giannou, 70' Ruiz, 75' Hevel

(ALB) Partizani Tirana 0:1 Sheriff Tiraspol (MDA)

23' Tambe

(NED) FC Utrecht 1:1 Zrinjski Mostar (BIH)

61' Kerk - 34' Govedarica

(GEO) Chikhura Sachkhere 1:1 Aberdeen FC (SCO)

41' (k.) Koripadze - 68' (k.) Cosgrove

(HUN) Honved Budapeszt 0:0 Universitatea Craiova (ROU)

(ARM) Alashkert Erywań 0:3 FCSB (ROU)

60' Tanase, 68' Cristea, 82' Coman

(RUS) Arsenał Tuła 0:1 Neftci Baku (AZE)

45+1 Dario

(EST) Flora Tallinn 1:2 Eintracht Frankfurt (GER)

34' Ainsalu - 24' Torro, 71' Joveljić

(NOR) FK Haugesund 2:0 SK Sturm Graz (AUT)

51' Krygard, 64' Sandberg

(CZE) Mlada Boleslav 1:1 Ordabasy Szymkent (KAZ)

45+2' Komlichenko - 21' Mehanović

(NOR) Molde FK 0:0 FK Cukaricki Belgrad (SRB)

(BLR) Szachtior Soligorsk 2:0 Esbjerg fB (DEN)

5' Bakaj, 55' Rybak

(TUR) Yeni Malatyaspor 2:2 Olimpija Lublana (SLO)

20' Mina Meza, 66' (k.) Jahović - 13' Vukusić, 74' Savić

(WAL) Connah's Quay Nomads FC 0:1 Partizan Belgrad (SRB)

62' Scekić

(BUL) CSKA Sofia 1:0 NK Osijek (CRO)

53' Evandro

(ISR) Hapoel Beer-Sheva 2:0 Kajrat Ałmaty (KAZ)

10' (k.) Ramzi, 63' Shamir

(BUL) Lokomotiv Płowdiw 2:0 Spartak Trnava (SVK)

39' (k.), 61' (k.) Iliev

(HUN) MOL Vidi 1:0 FC Vaduz (LIE)

5' Stopira

(SWE) IFK Norrkoping 2:0 FK Liepaja (LAT)

1' Thern, 80' Haksabanović

(SUI) FC Luzern 1:0 KI Klaksvik (FAI)

90+3' Schneuwly

(NED) AZ Alkmaar 0:0 BK Hacken (SWE)

(GRE) Aris Saloniki 0:0 AEL Limassol (CYP)

(LUX) Jeunesse Esch 0:1 Vitoria Guimaraes (POR)

90+4' Amoah

(MNE) Buducnost Podgorica 1:3 Zorya Ługańsk (UKR)

60' Perović - 15', 19' Gromov, 82' Arveladze

(SLO) NK Domżale 2:2 Malmo FF (SWE)

37' Nicholson, 48' Gnezda Cerin - 42' Bengtsson, 52' Antonsson

(SCO) Glasgow Rangers 2:0 Progres Niedercorn (LUX)

20' Aribo, 54' Ojo

(FRA) RC Strasbourg 3:1 Maccabi Hajfa (ISR)

45' (k.) Ajorque, 47' Thomasson, 62' Martin - 39' Plakushchenko

(ENG) Wolverhampton Wanderers 2:0 Crusaders FC (NIR)

37' Jota, 90+3' Vinagre

(ESP) Espanyol Barcelona 4:0 Stjarnan Garðabær (ICE)

49', 57' Ferreyra, 60', 68' Iglesias

(IRL) Shamrock Rovers 2:1 Apollon Limassol (CYP)

14' Grace, 58' Lopes - 5' Papoulis

(ITA) Torino FC 3:0 VSC Debreczyn (HUN)

20' (k.) Belotti, 42' Ansaldi, 90+3' Zaza

(ICE) Valur Rejkiawik 1:1 Ludogorets Razgrad (BUL)

11' Petry - 90+2' Anicet