PKO Ekstraklasa: zwycięstwo Rakowa w Białymstoku

• Data publikacji: 27.07.2019, 22:33

Jagiellonia Białystok przegrała dziś na własnym stadionie z beniaminkiem PKO Ekstraklasy Rakowem Częstochowa - 0:1. Zwycięskiego gola dla ekipy spod Jasnej Góry zdobył Tomas Petrasek.

Faworytem meczu byli gospodarze, ale jak wiemy początek sezonu lubi dostarczać sporo niespodzianek. Tak też dzisiaj było na stadionie w Białymstoku, gdzie Jagiellonia musiała uznać wyższość beniaminka z Częstochowy. Choć więcej sytuacji mieli żółto-czerwoni, to bramka Michała Gliwy była jak zaczarowana. Raków zaś, dłużej utrzymywał się przy piłce czym zmuszał piłkarzy trenera Mamrota do biegania. Jedyny gol w tym meczu padł na dziewięć minut przed końcem, gdy Damiana Węglarza zaskoczył stoper gości Tomas Petrasek. Czech wykorzystał dośrodkowanie z połowy boiska i cudowną główką wbił futbolówkę do bramki białostoczan.

Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa 0:1 (0:0)

Bramki: 81' Petrasek

Jagiellonia Białystok: Węglarz - Wójcicki, Mitrović, Arsenić, Guilherme - Pospisil, Imaz (84' Kostal), Romanchuk - Pikryl (76' Camara), Mudrinski, Bida (63' Mystkowski)

Raków Częstochowa: Gliwa - Kasperkiewicz, Petrasek, Szymonowicz - Kun, Sapała, Schwarz, Apolinarski (76' Skóraś), Szczepański (80' Azemović), Nouvier (46' Babenko) - Brown Forbes

Żółte kartki: Pospisil, Romanchuk, Mudrinski - Brown Forbes, Sapała, Petrasek, Skóraś

Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz)