PKO Ekstraklasa: podział punktów w Gdańsku

• Data publikacji: 28.07.2019, 19:22

Lechia Gdańsk zremisowała 0:0 z Wisłą Kraków w 2. kolejce PKO Ekstraklasy.  Gdańszczanie grali drugim składem

Trener Piotr Stokowiec zdecydował się dzisiaj na rezerwowy skład w starciu z Wisłą Kraków. Lechia ma obecnie na głowie eliminacje do Ligi Europy - w zeszły czwartek wygrała z Broendby, za kilka dni zaś rozegra rewanż w Danii, stąd te zmiany w wyjściowej jedenastce. Warto odnotować też pierwszy występ Egy Vikriego, czyli młodzieżowej gwiazdy z Indonezji.

Wisła Kraków nie potrafiła jednak poradzić sobie z drugim garniturem Lechii. W 14. minucie Jean Carlos Silva przetestował umiejętności Alomerovicia, bramkarz jednak był dobrze ustawiony. Pierwsza połowa nie porywała, brakowało przede wszystkim jakości na murawie. W 23. minucie bliski szczęścia był Maciej Gajos, ale pomocnik trafił tylko w poprzeczkę. Chwilę później Biała Gwiazda odwdzięczyła się tym samym - w obramowanie bramki trafił Michał Mak. Były to dwie najciekawsze sytuacje z drugiej połowy.

Po zmianie stron tempo gry nadal pozostawało na mało atrakcyjnym poziomie, a nawet na niższym. Stokowiec zdecydował się na wprowadzenie kilku zmian - na boisku pojawił się Haraslin, który zawsze potrafi odmienić losy spotkania. Mimo to, to Wisła atakowała, lecz bardzo nieskutecznie. Mecz ostatnie zakończył się podziałem punktów.

Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 0:0 (0:0)

Bramki: -

Lechia Gdańsk: Alomerović - Chrzanowski, Maloca, Nalepa, Kobryn, Makowski, Peszko (72’ Paixao), Wolski (56' Haraslin), Gajos, Vikri (46' Kubicki) - Sobiech

Wisła Kraków: Buchalik - Niepsuj, Klemenz, Janicki (78’ Wasilewski), Sadlok - Basha, Boguski, Silva (75’ Buksa), Wojtkowski, Mak (88’ Morys) - Drzazga

Żółte kartki: 52' Wolski - 21' Sadlok, 81’ Klemenz, 90+1’ Wasilewski

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce)