2 Liga: dobry start Elany, Olimpia pierwszym liderem

• Data publikacji: 30.07.2019, 15:38

W miniony weekend zakończyła się też 1. kolejka drugiej ligi. Najciekawiej było na stadionach w Toruniu i Elblągu, gdzie ze zwycięstw cieszyli się gospodarze.

Elana Toruń 2:1 Bytovia Bytów

71' Kołodziej, 90+3' Kościelniak - 90+4' Czubak

W Toruniu spotkały się dwa zespoły, które na koniec poprzedniego sezonu mogły czuć spory zawód. Elana z braku awansu, zaś Bytovia ze spadku. O losach tego meczu decydowała końcówka. Najpierw, w 71. minucie, prowadzenie torunianom dał debiutant Krzysztof Kołodziej, zaś w trzeciej minucie doliczonego czasu gry podwyższył Dominik Kościelniak. Wydawało się, że właśnie takim wynikiem skończy się to spotkanie, ale gości stać było jeszcze na strzelenie bramki honorowej. Udało im się to za sprawą Karola Czubaka.

Olimpia Elbląg 4:0 Lech II Poznań

1', 64' Kuczałek, 45+2' Ryk, 81' Szuprytowski

W ostatnim meczu poprzedniego sezonu, elblążanie ledwo co uratowali ligowy byt, wygrywając w Toruniu z Elaną. Jednak ten sezon piłkarze Olimpii rozpoczęli wybornie. W spotkaniu z absolutnymi debiutantami na tym szczeblu rozgrywek - drugą drużyną Lecha Poznań, wygrali aż - 4:0. Strzelanie już w 1. minucie rozpoczął Michał Kuczałek, zaś w doliczonym czasie pierwszej połowy, na - 2:0, podwyższył Oskar Ryk. Po zmianie stron, nadal dominowali miejscowi, czego efekty nadeszły po nieco ponad godzinie gry. Do poznańskiej bramki ponownie trafił Kuczałek. "Kropkę nad i", w 81. minucie, postawił Damian Szuprytowski, ustalając końcowy rezultat na - 4:0. Tym samym zespół z Elbląga został pierwszym liderem rozgrywek.

Komplet wyników 1. kolejki:

KS Polkowice 1:2 Błękitni Stargard

90+3' Sobków - 16' (k.) Fadecki, 20' Paczuk

Stal Stalowa Wola 1:3 Resovia Rzeszów

59' Zjawiński - 27' Dziubiński, 38' Feret, 81' Świderski

Stal Rzeszów 3:2 Pogoń Siedlce

36' Sierant, 73' Mozler, 85' Nawrot - 78' Brodziński, 90+4' Wiktoruk

Garbarnia Kraków 0:1 Górnik Łęczna

7' Wojciechowski

Legionovia Legionowo 2:0 Skra Częstochowa

40' Koziara, 77' Imiela

GKS Katowice 1:3 Znicz Pruszków

63' Jędrych - 26' Moskwik, 36' (k.) Machalski, 43' Czarnowski

Gryf Wejherowo 1:2 Widzew Łódź

46' Hebel - 85' (k.) Robak, 87' Kita