El. Ligi Mistrzów: pewny awans APOEL-u, zwycięski remis CFR Cluj

• Data publikacji: 30.07.2019, 22:20

Za nami siedem rewanżów 2. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Awans do kolejnej fazy uzyskały m.in. APOEL Nikozja oraz CFR Cluj.

(CYP) APOEL Nikozja 3:0 FK Sutjeska Niksić (MNE)

13', 25', 66' Pavlović (pierwszy mecz 1:0, awans - APOEL Nikozja)

Po trudnym meczu wyjazdowym, APOEL przystępował do rewanżu na swoim terenie ze skromną, jednobramkową zaliczką. Gospodarze dość szybko wyszli jednak na prowadzenie, gdy w 13. minucie, błąd czarnogórskiej obrony bezlitośnie wykorzystał Andrija Pavlović. Kilkanaście minut później Serb podwyższył na - 2:0, wykorzystując sprytne dogranie od Mousy Al-Tamariego. Napastnik cypryjskiej drużyny ukoronował swój doskonały występ hat-trickiem, ustalając wynik meczu w 66. minucie.

(ISR) Maccabi Tel Awiw 2:2 CFR Cluj (ROU)

15' Blackman, 48' Cohen - 19' (k.) Culio, 42' Rondon (pierwszy mecz 0:1, awans - CFR Cluj)

Po skromnym zwycięstwie na własnym stadionie, mistrzowie Rumunii jechali na mecz z Maccabi Tel Awiw z nadziejami na utrzymanie tej zaliczki i awans. Tak też się stało, choć to gospodarze, po kwadransie gry, odrobili straty. Nick Blackman okazał się najsprytniejszy w polu karnym i wpakował piłkę do siatki po małym bilardzie w wykonaniu zawodników obu ekip. Cztery minuty później był już jednak remis, gdy rzut karny pewnie wykorzystał Emmanuel Culio. Jeszcze przed przerwą goście zdołali wyjść na prowadzenie. Tym razem Culio asystował, a Mario Rondon wbił piłkę do bramki głową. 180 sekund po zmianie stron, Itay Shechter podał futbolówkę do rezerwowego Yonatana Cohena, ten zwiódł kilku obrońców i huknął nie do obrony w samo okienko bramki Giedriusa Arlauskisa. Więcej goli już nie padło, co oznaczało, że do trzeciej rundy eliminacji awansowali Rumuni.

Komplet wyników wtorkowych rewanżów 2. rundy el. LM:

(EST) Nomme JK Kalju 0:2 Celtic Glasgow (SCO)

10' (sam.) Kulinits, 90+3' Shved (pierwszy mecz 0:5, awans - Celtic Glasgow)

(SUI) FC Basel 2:1 PSV Eindhoven (NED)

8' Comert, 68' van Wolfswinkel - 23' Bruma (pierwszy mecz 2:3, awans - FC Basel)

(CRO) Dinamo Zagrzeb 3:0 Saburtalo Tbilisi (GEO)

77' Orsić, 88' Petković, 90+4' Olmo (pierwszy mecz 2:0, awans - Dinamo Zagrzeb)

(MLT) Valletta FC 1:1 Ferencvaros Budapeszt (HUN)

27' (k.) Fontanella - 60' Nguen (pierwszy mecz 1:3, awans - Ferencvaros Budapeszt)

(GRE) Olympiakos Pireus 4:0 Viktoria Pilzno (CZE)

51' Guilherme, 70' Guerrero, 73' (sam.) Reznik, 82' Semedo (pierwszy mecz 0:0, awans - Olympiakos Pireus)