El. Ligi Mistrzów: koniec 2. rundy

• Data publikacji: 31.07.2019, 22:05

Poznaliśmy wszystkich uczestników 3. rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów. W następnej rundzie zagrają m.in. Crvena zvezda, Rosenborg i FC Kopenhaga. Pogromca Piasta Gliwice - BATE Borysów - pożegnało się już z rozgrywkami.

BATE Borysów, które pokonało w 1. rundzie eliminacji Piasta Gliwice po pierwszym meczu z Rosenborgiem było na dobrej pozycji, miało przewagę jednej bramki. Klub z Białorusi był jedną nogą w w 3. rundzie aż do 73. minuty, kiedy sędzia Di Bello z Włoch podyktował rzut karny za faul Emila Jonassena. Do piłki podszedł Pal Andre Helland, który pojawił się na boisku kilkadziesiąt sekund wcześniej i zamienił jedenastkę na gola. Wynik 2:2 premiował do następnej rundy Norwegów, ci jednak nadal nacierali na bramkę BATE i w 85. minucie dopięli swego, zdobywając drugiego gola. Na listę strzelców wpisał się Alexander Soderlund, od którego dosyć szczęśliwie odbiła się piłka po strzale Hellanda. Tym samym Rosenborg zagra w następnej rundzie z Mariborem, BATE zaś spada do 3. rundy kwalifikacji do Ligi Europy.

Rosenborg - BATE Borysów 2:0 (0:0)

73' Helland (k.), 85' Soderlund (1:2 pierwszy mecz, awans Rosenborg)

W innym spotkaniu HJK wygrał u siebie z Crveną zvezdą 2:1, ale mimo to odpadł z kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Drużyna z Serbii wygrała mecz u siebie 2:0, dlatego miała dosyć sporą zaliczkę przed wyjazdem do Finlandii. W 46. minucie strach jednak jej zajrzał w oczy, gdy do siatki trafił Sebastian Dahlstrom. Gospodarze długo nie cieszyli się z prowadzenia, bowiem już dziesięć minut później Dusan Jovancić pokonał Maksima Rudakowa strzałem po rykoszecie. HJK starał się ze wszystkich sił, by odrobić straty, potrzebował jednak jeszcze czterech goli. Na otarcie łez w doliczonym czasie gry do bramki trafił Riku Riski, dzięki czemu jego drużyna wygrała, lecz i tak odpada z kwalifikacji do Ligi Mistrzów.

HJK - Crvena zvezda 2:1 (0:0)

46' Dahlstrom, 90+2' Riski - 56' Jovancić (0:2 pierwszy mecz, awans Crvena zvezda)

Wyniki pozostałych meczów:

AIK Sztokholm - Maribor 3:2 d. (1:0; 2:1 regularny czas)

4' Karlsson, 61' Larsson, 93' Elyounoussi - 48' Kotnik, 117' Cretu (1:2 pierwszy mecz, awans Maribor)

Karabach - Dundalk 3:0 (1:0)

12', 87' Romero, 76' Ailton (1:1 pierwszy mecz, awans Karabach)

FC Kopenhaga - The New Saints 1:0 (0:0)

52' Zeca (2:0 pierwszy mecz, awans FC Kopenhaga)