PKO Ekstraklasa: pierwsze punkty Arki

• Data publikacji: 02.08.2019, 20:02
Arka Gdynia zremisowała na własnym terenie z Koroną Kielce 1:1. Dla gdynian były to pierwsze punkty wywalczone w bieżącym sezonie.

czątek spotkania należał do gości. Już w 9. minucie dogodną okazję po zagraniu od Papadopulosa miał Cebula, który jednak z kilku metrów uderzył obok bramki. Chwilę później w podobny sposób spudłował Pućko. Co nie udało się wtedy, wyszło kielczanom w 18. minucie. Pućko znakomicie odegrał piłkę w polu karnym do Żubrowskiego, a młody pomocnik Korony strzałem zewnętrzną częścią stopy pokonał Steinborsa.

Gdynianie odpowiedzieli po przerwie. W 51. minucie fenomenalnym uderzeniem z dystansu po krótko rozegranym rzucie wolnym popisał się Deja. Gol ten z całą pewnością jest murowanym kandydatem do bramki kolejki. Gospodarze do samego końca przeważali, ale nie zdołali osiągnąć więcej, niż remisowy rezultat.

Arka Gdynia - Korona Kielce 1:1 (0:1)

Bramki: 51' Deja - 18' Żubrowski

Arka Gdynia: Steinbors – Zbozień, Danch, Helstrup, Marciniak (C) – Deja, Busuladzić – Antonik (80' Schirtladze), Nalepa, Aankour (66' Młyński) – Serrarens

Korona Kielce:Sokół – Gardawski, Kovacević (C), Márquez, Dziwniel – Żubrowski, Gnjatić (73' Zalazar) – Pućko (60' Skrzecz), Cebula, Pačinda – Papadopulos (70' Djuranović)

Kartki:49' Busuladzić - 23' Gardawski, 44' Cebula, 44' Żubrowski, 47' Marquez, 68' Gnjatić, 78' Djuranović

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)