PKO Ekstraklasa: remis w Lubinie

• Data publikacji: 02.08.2019, 22:20

Zagłębie Lubin zremisowało 2:2 na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok. Na listę strzelców w dzisiejszym spotkaniu po stronie gospodarzy wpisali się dwaj młodzieżowcy: Szysz oraz Poręba. Z kolei gole dla przyjezdnych zdobyli Klimala oraz Imaz.

Początek meczu należał do zawodników Jagiellonii Białystok, którzy już w 5. minucie spotkania stworzyli bardzo groźną okazję pod bramką Zagłębia. W tej sytuacji bardzo dobrze zachował się golkiper lubinian, broniąc strzał z ostrego kąta. W kolejnych minutach przyjezdni stworzyli sobie kilka kolejnych dogodnych okazji do zdobycia bramki, jednak gospodarze również potrafili odpowiedzieć groźnymi atakami. Sześć minut przed zakończeniem pierwszej części meczu na listę strzelców wpisał się Klimala po bardzo dobrym wyłożeniu piłki przez Prikryla. Do przerwy rezultat spotkania nie uległ już zmianie i białostoczanie schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron obie ekipy zaczęły grać znacznie odważniej, co zaowocowało kilkoma bramkami w drugiej części meczu. Najpierw z świetnej strony pokazała się Jagiellonia Białystok, gdy przepięknym wolejem zza pola karnego rezultat spotkania podwyższył Imaz. Cztery minuty później odpowiedzieli kontaktowym golem gospodarze. W tej sytuacji niezwykle precyzyjnym uderzeniem głową zaimponował Patryk Szysz. Po zdobyciu bramki Miedziowi wyczuli słabość Jagiellonii i w 78. minucie doprowadzili do wyrównania. Tym razem na listę strzelców wpisał się Łukasz Poręba. W końcówce bohaterem spotkania mógł zostać wprowadzony z ławki Mudrinski, Serb jednak w bardzo dogodnej sytuacji oddał strzał nad bramką.

Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok 2:2 (0:1)

Bramki: 70' Patryk Szysz, 78' Łukasz Poręba - 39' Patryk Klimala, 66' Jesus Imaz

Zagłębie Lubin: Konrad Forenc - Bartosz Kopacz, Lubomir Guldan, Damian Oko, Sasa Balić - Alan Czerwiński, Jakub Tosik, Filip Starzyński (84' Patryk Tuszyński), Łukasz Poręba, Sasa Zivec (65' Damjan Bohar) - Patryk Szysz

Jagiellonia Białystok: Damian Węglarz - Jakub Wójcicki, Nemanja Mitrović, Zoran Arsenić, Bodvar Bodvarsson - Martin Pospisil (77' Marko Poletanović), Taras Romanczuk - Tomas Prikryl (87' Ognjen Mudrinski), Jesus Imaz, Juan Camara (68' Martin Kostal) - Patryk Klimala

Żółte kartki: 86' Jakub Tosik - 27' Jakub Wójcicki

Sędziował: Piotr Lasyk