Superpuchar Niemiec: Borussia lepsza od Bayernu

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 03.08.2019, 22:30

Na pierwszy Der Klassiker, czyli starcie Borussii Dortmund z Bayernem Monachium w tym sezonie nie musieliśmy długo czekać. Oba zespoły zmierzyły się ze sobą w meczu o Superpuchar Niemiec. Zwycięsko z tego starcia wyszła Borussia, która wygrała 2:0.

Starcie na Signal Iduna Park pomiędzy Borussią Dortmund a Bayernem Monachium o Superpuchar zainaugurowało sezon w Niemczech. Z wysokiego c mogła rozpocząć ten mecz Borussia, bowiem już w pierwszej minucie Marco Reus powinien skierować piłkę do siatki, ale świetnie interweniował Manuel Neuer. W początkowych fragmentach gra była wyrównana, nie dało się zauważyć dominacji jednej ze stron. Blisko gola w 15. minucie była drużyna z Dortmundu. Fatalny błąd popełnił Neuer, który wybiegł na połowę boiska, ale minął go Paco Alcacer. Hiszpan oddał strzał z dużej odległości do pustej bramki, ale piłka potoczyła się obok prawego słupka. Bayern odpowiedział kilkoma groźnymi akcjami, a najbliżej gola był Kingsley Coman. Strzał Francuza intuicyjnie obronił Marwin Hitz.

Borussia otworzyła drugą połowę tak jak powinna zacząć pierwszą. Po stracie Thiago Alcantary szybka kontrę wyprowadził Jadon Sancho i wyłożył piłkę do Alcacera, który strzałem po ziemi pokonał Neuera. Od tego momentu znacznie częściej w polu karnym gospodarzy gościł Bayern. Groźne strzały Leona Goretzki i Comana wybronił Hitz. Borussia przetrwała jednak moment dominacji Bayernu i odpowiedziała drugim golem. Znów kontrę wyprowadził Sancho, ale tym razem młody Anglik skończył akcję sam i posłał piłkę tuż obok Neuera. Bayern mimo, że w końcówce rzucił się do ataku, nie potrafił sforsować obrony Borussii i nie pokonał bramkarza rywali. Wynik 2:0 utrzymał się do samego końca i to Borussia zdobyła Superpuchar Niemiec.

Borussia Dortmund - Bayern Monachium 2:0 (0:0)

Bramki: 48' Alcacer, 69' Sancho

Borussia: Hitz - Piszczek (80' Wolf), Toprak, Akanji, Schulz - Witsel, Weigl - Sancho (80' Bruun Larsen), Reus, Guerreiro (75' Hakimi) - Alcacer

Bayern: Neuer - Kimmich, Sule, Boateng, Alaba (70' Sanches) - Goretzka, Tolisso, Alcantara (80' Pavard) - Mueller (66' Davies), Lewandowski, Coman

Kartki: 59' Lewandowski, 77' Kimmich

Sędziował: D. Siebert (Niemcy)