PKO Ekstraklasa: podział punktów w Gliwicach

• Data publikacji: 04.08.2019, 19:54

Piast Gliwice zremisował 0:0 z Pogonią Szczecin. Mistrz Polski zajmuje aktualnie 13. miejsce w tabeli.

To nie był atrakcyjny mecz dla bezstronnego fana piłki nożnej. Na pierwszy groźny strzał na którąkolwiek z bramek czekaliśmy aż do 34. minuty, kiedy to swojego szczęścia z dystansu spróbował Patryk Dziczek. W 1. połowie Piast miał jeszcze jedną szansę - w 45. minucie Hateley miał bardzo dużo miejsca, by uderzyć na bramkę, a mimo to oddał niecelny strzał.

Po przerwie widowisko wcale nie zyskało na jakości. Zawodziła Pogoń, która w pierwszych dwóch kolejkach imponowała atrakcyjną grą. Dzisiaj jednak gracze ze Szczecina kompletnie nie radzili sobie w ataku i przez 90 minut nie potrafili stworzyć groźnej sytuacji. Piast zaś miał trzy dobre okazje do strzelenia gola - w 75. minucie próbę Jorge Felixa udaremnił Stipica, który popisał się fantastyczną interwencją. Kilka minut później strzał Hiszpana zablokował z kolei Bartkowski. Piast dzisiaj zasługiwał na więcej, niż tylko na jeden punkt, świetny mecz jednak rozegrał Dante Stipica, dzięki któremu Pogoń wraca z jednym punktem do domu.

Piast Gliwice - Pogoń Szczecin 0:0 (0:0)

Bramki: brak

Piast: Plach - Huk, Czerwiński, Pietrowski - Kirekskov, Hateley, Dziczek (83' Badia), Sokołowski, Rymaniak (76' Konczkowski) - Parzyszek (62' Steczyk), Felix

Pogoń: Stipica - Bartkowski, Triantafyllopoulos, Zech, Nunes - Podstawski, Hostikka (70' Spiridonović), Kozulj (85' Kożulj), Kowalczyk, Buksa - Manias (65' Listkowski)

Żółte kartki: 32' Podstawski - 35' Buksa

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock)