AC Milan walczy o europejskie puchary

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 05.05.2018, 20:45

W pierwszym meczu 36. kolejki Serie A Milan pokonał Hellas Veronę 4:1. Drużyna z Mediolanu walczy o 6. pozycję w lidze, które daje start w eliminacjach ligi europejskiej.

Ten mecz był ważny nie tylko dla Rossonerich. Hellas walczył o utrzymanie, ale po tej porażce, spada do Serie B.

Z pozycji w tabeli wynikało kto był faworytem dzisiejszego starcia. Od początku Milan narzucił swój rytm gry i atakował. Blisko bramki był Leonardo Bonucci, ale bramkarz obronił jego strzał. Verona broniła się do 11. minuty. Wtedy swoją drużynę na prowadzenie wyprowadził Hakan Calhanoglu. Turek wykorzystał podanie Suso,który wycofał pilkę na środek pola karnego i pewnym strzałem zdobył bramkę. Druga bramka padła w 32. minucie. Po podaniu Bonaventury do siatki trafił Patrick Cutrone. Do przerwy więcej goli nie oglądaliśmy.

Na początku drugiej połowy swoją drugą asystę zaliczył Suso. Tym razem dogrywał do Abate, który mocnym strzałem zewnętrzną częścią stopy skierował piłkę do siatki. Milan kontrolował spotkanie, jednak w samej końcówce przydarzył mu się moment rozprężenia. Wtedy honorowego gola dla Hellasu strzelił Seung-woo Lee. Drużyna z San Siro zdołala jeszcze odpowiedzieć. W 89. minucie gola zdobył Fabio Borini. Dogrywał mu Bonaventura, a on przyjął piłkę i strzałem z półwoleja trafił w dolny lewy róg bramki.

AC Milan awansował na szóstą pozycję, wyprzedził Atalantę, jednak ta ma jeszcze mecz przed sobą. Między tymi zespołami rozegra się walka o miejsce premiowane awnsem do eliminacji ligi europejskiej.

AC MIlan - Hellas Verona 4:1