Roland Garros: znamy pierwszych finalistów

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 05.06.2018, 16:57

Kanadyjka Gabriela Dabrowski i Chorwat Mate Pavić zostali pierwszymi finalistami tegorocznego Roland Garros. W dzisiejszym półfinale pokonali pewnie słoweńsko-meksykański duet Katarina Srebotnik/Santiago Gonzalez.

Dabrowski i Pavić byli faworytami tego spotkania i nie zawiedli. Spotkanie było bardzo wyrównane, ale duet kanadyjsko-chorwacki był skuteczniejszy. Wykorzystali oni jedynego w tym secie break-pointa przełamując na 4-3. Pewnie utrzymując przewagę wygrali pierwszego seta 6-4.

Druga partia miała bardzo podobny przebieg, jednakże w drugim jej gemie Dabrowski i Pavić musieli wychodzić ze stanu 0-40. Uczynili to skutecznie. Później ponownie przełamali rywali w 7. gemie seta i, podobnie jak w poprzednim, bez problemu utrzymali przewagę. Dzięki temu zagrają w finale tegorocznego turnieju. Dla tenisistki pochodzącej z Polski będzie to okazja do obrony tytułu zdobytego przed rokiem, w parze z Hindusem Rohanem Boppaną. Ponadto para Dabrowski/Pavić ma szansę na drugi wielkoszlemowy triumf w tym sezonie.

Gabriela Dabrowski/Mate Pavić (CAN/CRO) – Katarina Srebotnik/Santiago Gonzalez (SLO/MEX) 6-4 6-4