Fortuna 1. Liga: beniaminkowie z Grudziądza i Radomia na czele tabeli

• Data publikacji: 05.08.2019, 14:31

Za nami drugi weekend z rozgrywkami Fortuna 1.Ligi, gdzie najciekawiej było w Sosnowcu oraz Radomiu.

Zagłębie Sosnowiec 0:1 Olimpia Grudziądz

75' Tiago Alves

Zagłębie dość słabo zaczęło sezon, bo od remisu. Ich rywale - beniaminek z Grudziądza przyjechał na Stadion Ludowy w roli lidera tabeli, po rozbiciu Chrobrego Głogów. W tym starciu, gospodarze bardzo chcieli się dobrze pokazać przed własną publicznością, ale grudziądzanie postawili twarde warunki. Mimo tego, że dużo dłużej przy piłce byli sosnowiczanie, to groźniejsi pod bramką rywala byli piłkarze Olimpii. Jedyna bramka padła na kwadrans przed końcem, a jej autorem okazał się Portugalczyk Tiago Alves. Dzięki temu trafieniu, Olimpia pozostała liderem rozgrywek z kompletem sześciu punktów oraz bilansem bramkowym - 6:0.

Radomiak Radom 2:1 Stomil Olsztyn

14' Michalski, 89' Mikita - 7' Siemaszko

Drugie z rzędu zwycięstwo w sezonie zanotował inny beniaminek - Radomiak Radom. Tym razem podopieczni Dariusza Banasika pokonali u siebie bezbarwny Stomil Olsztyn. Jednak lepiej zaczęli goście, gdy w 7. minucie, do radomskiej bramki trafił Artur Siemaszko. Ich radość nie trwała zbyt długo, ponieważ po kolejnych siedmiu minutach było już - 1:1. Gola na remis strzelił Mateusz Michalski, a pierwsza połowa zakończyła się takim właśnie wynikiem. Cała druga połowa była bardzo wyrównana, zaś o wygranej gospodarzy zadecydowała sama końcówka i bramka super rezerwowego Patryka Mikity. Po tym zwycięstwie, radomianie z kompletem oczek i bilansem - 4:2 zajmuje trzecią pozycję w ligowej tabeli. Wyżej są tylko Olimpia Grudziądz i Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

.....

Komplet wyników 2. kolejki:

Chrobry Głgów 0:1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

71' Gutkovskis

Sandecja Nowy Sącz 1:2 Miedź Legnica

30' Piter-Bućko - 18' Ojamaa, 41' (sam.) Socha

Stal Mielec 1:1 Wigry Suwałki

23' (k.) Dobrotka - 77' Sauczek

Odra Opole 0:1 Puszcza Niepołomice

27' Embalo

Warta Poznań 1:0 GKS Bełchatów

71' Boczek

GKS Jastrzębie-Zdrój 2:1 GKS Tychy

7' Adamek, 33' Tront - 38' Piątkowski

Chojniczanka 0:1 Podbeskidzie Bielsko-Biała

31' Roginić

Adam Mroczek

Wielki fan sportu, a na portalu jego szef. Człowiek od pływania, żużla, piłki nożnej, a także biegów narciarskich, snowboardu i narciarstwa dowolnego. Rodowity torunianin, a prywatnie zagorzały kibic Liverpoolu FC oraz Apatora Toruń. Miłośnik podróży po Polsce i świecie oraz smakosz piwa.