2 liga: dobry początek rzeszowskich drużyn

• Data publikacji: 05.08.2019, 16:28

Po dwóch kolejkach drugiej ligi, w czubie tabeli, znajduje się beniaminek - Stal Rzeszów. Wysoko jest też inna drużyna ze stolicy Podkarpacia - Resovia Rzeszów.

Pogoń Siedlce 0:0 Resovia Rzeszów

Inna ekipa ze stolicy Podkarpacie równie udanie zaczęła ten sezon. Tydzień temu, w Boguchwale, dość pewnie ograli oni Stal Stalową Wolę, a teraz zremisowali z Pogonią Siedlce. Mecz był bardzo wyrównany, a gra toczyła się głównie w środku pola. Okazji bramkowych było przez to niewiele, co spowodowało, że bramek zabrakło. "Resoviacy" kończyli jeszcze ten mecz w dziesięciu, gdyż drugą żółtą kartkę obejrzał Dawid Kubowicz.

Stal Rzeszów 3:1 Legionovia Legionowo

5' Kostkowski, 49', 55' Plaskowski - 56' Straus

Beniaminek z Rzeszowa - Stal fantastycznie rozpoczął drugoligowe rozgrywki. W ubiegłym tygodniu, na własnym stadionie, pokonali Pogoń Siedlce, a teraz ograli innego z beniaminków - Legionovię Legionowo. Wynik meczu, już w 5. minucie, otworzył Damian Kostkowski, a rezultat - 1:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy. Po zmianie stron, w przeciągu dziesięciu minut, dwa gole zdobył Artur Plaskowski, dobijając praktycznie zespół z Legionowa. Goście zdołali odpowiedzieć po 60 sekundach, ale trafienie znanego z występów w ekstra-klasowej Jagielloni Białystok Jonatana Strausa, okazało się być jedynie tym honorowym.

.....

Komplet wyników 2. kolejki:

Skra Częstochowa 1:3 Garbarnia Kraków

5' Nocoń - 41' Słoma, 53' (k.), Kowalski, 67' Szewczyk

Błękitni Stargard 1:0 Elana Toruń

37' Sanocki

Gryf Wejherowo 0:2 GKS Katowice

45' Jędrych, 64' Błąd

Znicz Pruszków 4:1 Stal Stalowa Wola

47' Moskwik, 51' Noiszewski, 81' Czarnowski, 89' Zjawiński - 36' Mroziński

Bytovia Bytów 2:1 Widzew Łódź

45+2' Czubak, 70' Hołtyn - 52' Kita

Olimpia Elbląg 1:1 KS Polkowice

42' Miller - 36' Szuszkiewicz

Górnik Łęczna 0:0 Lech II Poznań