Roland Garros: Stephens gromi rywalkę

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 05.06.2018, 18:15

Sloane Stephens bardzo pewnie, w ciągu zaledwie 70 minut, pokonała Rosjankę Darię Kasatkinę. Amerykanka po raz pierwszy w karierze zagra dzięki temu w półfinale paryskiej imprezy, gdzie zmierzy się ze swoją koleżanką Madison Keys, którą pokonała w finale zeszłorocznego US Open.

Od początku spotkania Stephens prezentowała się lepiej. Amerykanka z łatwością przełamała Kasatkinę w czwartym gemie seta, wychodząc na prowadzenie 3-1. Rosjanka co prawda odrobiła stratę i mogła wyrównać na 4-4, jednak wtedy znów straciła swoje podanie. Tym razem faworytka nie wypuściła już przewagi z rąk i wygrała seta 6-3.

W drugiej partii Kasatkina nie miała już nic do powiedzenia. Jedynym wygranym przez nią gemem był ten pierwszy. Później to Amerykanka zdecydowanie dominowała. W takiej formie z pewnością stać ją na finał.

Sloane Stephens (USA) [10] – Daria Kasatkina (RUS) [14] 6-3 6-1