El. Ligi Mistrzów: Ajax remisuje w Grecji, porażka zespołu Kędziory

• Data publikacji: 06.08.2019, 22:50

Do niemałej sensacji doszło w Salonikach, gdzie PAOK w dosyć pechowy sposób zremisował 2:2 z Ajaksem Amsterdam. W 3. rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów zobaczyliśmy również jednego Polaka - Tomasza Kędziorę w meczu Club Brugge - Dynamo Kijów.

Ajax Amsterdam - półfinalista w zeszłym sezonie Ligi Mistrzów, przez słabą pozycję Eredivisie w europejskim rankingu, musi startować już w kwalifikacjach. Los przydzielił im PAOK - grecki zespół, a południowe drużyny nigdy nie są wygodne, zwłaszcza, gdy grają u siebie. Ajax jednak dobrze wszedł w mecz i już w 10. minucie wyszedł na prowadzenie po trafieniu Hakima Ziyecha. Marokańczyk oddał z pozoru prosty strzał z rzutu wolnego, który leciał wprost w bramkarza. W ostatniej chwili tor lotu piłki przecięła jednak głowa jednego z obrońców PAOKu, przez co golkiper nie miał już czasu na reakcje. Grecki zespół jednak szybko się pozbierał i w siedem minut zdążył odrobić stratę i nawet wyjść na prowadzenie. To wszystko za sprawą Chuby Akpoma i Leo Matosa, którzy w 32. i 39. minucie trafiali do siatki rywala. Ajax po zmianie stron potrafił całkiem szybko wyrównać, bo już w pierwszym kwadransie po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę. Gola zdobył niezawodny od lat Klaas Jan Huntelaar, który jednak miał sporo szczęścia przy tym trafieniu - obrońca PAOKu przy próbie wybicia trafił w Holendra, od którego odbiła się piłka i wpadła do bramki. Ajax w przekroju całego spotkania miał zdecydowanie więcej szans, ale fakt jest taki, że gospodarze dzisiaj sobie sami te dwa gole strzelili. Rewanż za tydzień w Amsterdamie, gdzie półfinalista Ligi Mistrzów musi się już zaprezentować bez zarzutów.

PAOK Saloniki - Ajax Amsterdam 2:2 (2:1)

32' Akpom, 39' Matos - 10' Ziyech, 57' Huntelaar

Z niekorzystnym rezultatem swój pierwszy mecz w 3. rundzie kończą gracze Dynama Zagrzeb - czyli między innymi Tomasz Kędziora, który rozegrał cały mecz i otrzymał żółtą kartkę. Ukraiński zespół przegrał na wyjeździe z Club Brugge 0:1 po golu Hansa Vanakena z rzutu karnego.

Club Brugge - Dynamo Kijów 1:0 (1:0)

37' Vanaken (k.)

W 3. rundzie kwalifikacji grał również Dinamo Zagrzeb z Damianem Kądziorem w kadrze. Polak jednak nie pojawił się nawet na minutę w spotkaniu domowym z węgierskim Ferencvaros.

Pozostałe wyniki:

APOEL Nikozja - Karabach 1:2 (0:0)

90+5' Merkis - 54' Emreli, 69' Gueye

Dinamo Zagrzeb - Ferencvaros 1:1 (1:0)

7' Olmo - 60' Siger

Crvena zvezda - FC Kopenhaga 1:1 (1:0)

44' Pavkov - 84' Wind (k.)