El. Ligi Mistrzów: austriacka sensacja w Bazylei, remis Celticu w Rumunii

• Data publikacji: 07.08.2019, 22:20

Środa, czyli drugi dzień w tygodniu pod znakiem Ligi Mistrzów, choć póki co jeszcze kwalifikacji doń. Najciekawiej było dziś w Kluż-Napoce, gdzie gospodarze zremisowali z Celticem oraz w Bazylei, w której sensacyjnie wygrali goście z Austrii.

(ROU) CFR Cluj 1:1 Celtic Glasgow (SCO)

28' Rondon - 37' Forrest

Po łatwej przeprawie z mistrzami Estonii, Celtowie pojechali na trudniejszy mecz do Rumuni z CFR Cluj. Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane, a oba zespoły stwarzały mnóstwo sytuacji pod bramką rywali. O końcowym wyniku zadecydowała pierwsza połowa, w której padły oba gole. Najpierw trafili gospodarze, którzy wyszli z bardzo szybką kontrą. Ciprian Deac zagrał prostopadle do wybiegającego na czystą pozycję Mario Rondona, a ten płaskim strzałem z dość ostrego kąta pokonał Scotta Baina. Odpowiedź Szkotów nadeszła jednak stosunkowo szybko, bo po dziewięciu minutach. James Forrest otrzymał piłkę w polu karnym i natychmiast strzelił w kierunku bramki. Piłka odbiła się od prawego słupka i po chwili zatrzepotała w siatce. Taki wynik jest bardziej korzystny dla piłkarzy Neila Lennona, ale Rumuni na pewno łatwo się nie poddadzą.

(SU) FC Basel 1:2 LASK Linz (AUT)

87' Zuffi - 50' Trauner, 82' Klauss

Do sporej sensacji doszło na St. Jakob Park w Bazylei, gdzie miejscowi przegrali z czwartą drużyną ligi austriackiej. LASK Linz otrzymał szansę gry w tej fazie eliminacji w związku z bezpośrednim awansem Red Bulla Salzburg do fazy grupowej. Stało się tak wobec wielu zmian w rankingach, punktach etc. Jak widać póki co austriacka ekipa znakomicie z tego skorzystała. Przyjezdni prezentowali dużo lepszą grę, ale pierwszą bramkę zdobyli dopiero pięć minut po przerwie. Gernot Trauner znakomicie wyskoczył do do dośrodkowania Petera Michorla z rzutu rożnego i pięknym strzałem głową pokonał Jonasa Omlina. Osiem minut przed końcem meczu było już - 2:0 dla LASK-u. Tym razem na listę strzelców wpisał się Joao Klauss. W końcówce gola honorowego dla FC Basel zdobył Luca Zuffi, co może okazać się kluczowe w starciu rewanżowym.

.....

Komplet dzisiejszych wyników 3. rundy el. LM:

(RUS) FK Krasnodar 0:1 FC Porto (POR)

89' Sergio Oliveira

(TUR) Istanbul Basaksehir 0:1 Olympiakos Pireus (GRE)

53' Masouras

(SLO) NK Maribor 1:3 Rosenborg Trondheim (NOR)

70' Tavares - 50', 64' Soderlund, 71' Jensen