El. Ligi Mistrzyń: wyszarpany remis Górnika Łęczna

• Data publikacji: 08.08.2019, 00:08

Zawodniczki Górnika Łęczna zremisowały 1:1 z Besiktasem w fazie kwalifikacji do Ligi Mistrzyń. Gola na wagę jednego punktu zdobyła Agnieszka Jędrzejewicz.

Górnik Łęczna mimo, że grał na wyjeździe, to był wielkim faworytem spotkania z Besiktasem. Polki rzeczywiście w pierwszej połowie dominowały, o wiele częściej tworzyły sobie sytuacje podbramkowe, ale nie umiały ich sfinalizować. W rezultacie do przerwy wynik wynosił 0:0.

Po zmianie stron gospodynie ruszyły śmielej do ataku, co zaowocowało zdobytym golem w 75. minucie spotkania. Do siatki trafiła 19-letnia Kader Hancar, która od lipca gra dla Besiktasu. Odpowiedź Polek była jednak natychmiastowa. W 77. minucie wyrównującego gola zdobyła Agnieszka Jędrzejewicz. 21-latka skorzystała z podania Klaudii Lefeld i zdobyła bardzo ważną bramkę w kontekście walki o Ligę Mistrzyń. Górnik Łęczna tym samym remisuje swój pierwszy mecz w fazie kwalifikacyjnej.

Besiktas - Górnik Łęczna 1:1 (0:0)

75' Hancar - 77' Jędrzejewicz