Energa AZS Koszalin lepsza od Zagłębia Lubin

• Data publikacji: 05.05.2018, 21:02

Energia AZS Koszalin wygrała po zaciętym meczu 20:19 z Zagłębiem Lubin. Zespół z Koszalina wciąż ma szansę na zajęcie drugiego miejsca w lidze.

Spotkanie lepiej rozpoczęły zawodniczki Zagłębia, które prowadziły nawet 3 bramkami. Jeszcze przed przerwą zespoł z Koszalina zdołał wyrównać i po 30 minutach był remis 10:10. W drugiej połowie nieznaczną przewagę miało Zagłębie Lubin, ale w końcówce to AZS Koszalin objął prowadzenie 19:18. Potem oba zespoły rzuciły jeszcze po jednej bramce. Metraco Zagłębie nie wykorzystało szansy na wyrównanie w ostatniej akcji meczu. Szczypiornistki z Koszalina wygrały 20:19 i mają 4 punkty straty do drugiego Zagłębia. Energa AZS plasuje się w tabeli na czwartym miejscu. Trzeci jest Start Elbląg, który ma punkt więcej od AZS-u. Zawodniczki Startu pokonały dzisiaj 31:23 GTPR Gdynia. W późniejszym terminie rozegrany zostanie mecz Pogoni Szczecin z MKS-em Perłą Lublin, który zapewnił sobie mistrzostwo kraju. Lublinianki jutro w Gran Canarii zagrają pierwszy mecz finału Challenge Cup.

Metraco Zagłębie Lubin - Energa AZS Koszalin 19:20 (10:10)

Start Elbląg - GTPR Gdynia 31:23 (12:14)

Zagrożone spadkiem nadal są zespoły KRP Jelenia Góra i Korona Kielce. Szczypiornistki z Jeleniej Góry wygrały dzisiaj 27:22 z Piotrcovią. KPR zmniejszył swoją stratę do zajmującego ostatnie miejsce, dające utrzymanie Ruchu Chorzów do 3 punktów. Ruch przegrał 27:29 z UKS-em PCM Kościerzyną. Liderujące w grupie spadkowej szczypiornistki z Kobierzyc wygrały 29:25 z Koroną.

KPR Jelenia Góra - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 27:22 (10:14)

Gminy Kobierzyce - Korona Handball Kielce 29:25 (15:11)

UKS PCM Kościerzyna - Ruch Chorzów 29:27 (16:13)