El. Ligi Europy: festiwal goli w Danii, męczarnie Spartaka
wikimedia.commons

• Dodał: Adam Mroczek
  • Data publikacji: 08.08.2019, 23:15

Za nami pierwsze mecze 3. rundy eliminacji Ligi Europy. Glasgow Rangers wygrało na wyjeździe z FC Midtjylland i jest bliżej ewentualnego dwumeczu z Legią. Ciekawie było też w szwajcarskim Thun, gdzie cenne zwycięstwo odniósł Spartak Moskwa.

(DEN) FC Midtjylland 2:4 Glasgow Rangers (SCO)

58' Onyeka, 63' Kaba - 43' Morelos, 52' Aribo, 56' Katić, 70' Arfield

Wielu emocji i bramek dostarczyło spotkanie potencjalnych rywali Legii w ostatniej, decydującej rundzie eliminacji. Piłkarze Glasgow Rangers wygrali na wyjeździe z duńskim FC Midtjylland - 4:2 i są bliżej tego awansu. Od samego początku mecz był bardzo wyrównany, choć nieco więcej okazji strzeleckich mieli gospodarze. Tuż przed przerwą, na prowadzenie, wyszli jednak goście, gdy dośrodkowanie Jamesa Taverniera z boku boiska wykorzystał Alfredo Morelos. Wysyp goli zaczął się po upływie 50. minuty. Najpierw trafił Joe Aribo, a zaraz po nim Nikola Katić, podwyższając na - 3:0 dla Rangersów. Wydawało się, że miejscowi zostali już dobici, ale 120 sekund później, kontakt dał Ogochukwu Onyeka, wykorzystując na raty podanie Gustava Wikheima. W 63. minucie zrobiło się tylko - 3:2, gdy kolejną bramkę dla Duńczyków zdobył Kaba. Dwadzieścia minut przed końcem meczu, "kropkę nad i", postawił Scott Arfield, zaś swoją drugą asystę zaliczył Morelos.

(SUI) FC Thun 2:3 Spartak Moskwa (RUS)

52' Hefti, 59' Rapp - 22' Ponce, 29', 73' Bakaev

Sporo musieli się napracować piłkarze stołecznego Spartaka, aby pokonać na wyjeździe FC Thun. Wydawało się, że gładko pójdzie to spotkanie podopiecznym Olega Kononova, bo do przerwy prowadzili - 2:0, po trafieniach Ezequiela Ponce'a i Zelimkhana Bakaeva. Jednak po zmianie stron, w przeciągu siedmiu minut, gospodarze doprowadzili do wyrównania. Aleksandra Maksimenke pokonał najpierw Nias Hefti, a kilka chwil po nim Simone Rapp. Decydujący cios zadali w 73. minucie moskwianie, a konkretnie po raz drugi tego wieczoru, Bakaev. Świetne prostopadłe podanie wykonał Andre Schurrle, a Rosjanin, płaskim strzałem z dość ostrego kąta dał swojej drużynie cenne zwycięstwo.

.....

Komplet wyników meczów 3. rundy el. LE:

(POL) Legia Warszawa 0:0 Atromitos Ateny (GRE)

(ARM) Ararat-Armenia 1:2 Saburtalo Tbilisi (GEO)

31' Kobyalko - 72' Altunashvili, 76' Kenia

(LAT) Riga FC 1:1 HJK Helsinki (FIN)

81' Biliński - 7' Vayrynen

(MNE) FK Sutjeska Niksić 1:2 Linfield FC (NIR)

11' Kojasević - 38', 65' Millar

(SVK) Slovan Bratysława 1:0 Dundalk FC (IRL)

86' Holman

(KAZ) FK Astana 5:1 Valletta FC (MLT)

8', 57' Sigurjonsson, 15' Logvinenko, 35' Tomasov, 80' Janga - 67' Fontanella

(CYP) AEK Larnaka 1:1 KAA Gent (BEL)

88' Trickovski - 26' Yaremchuk

(ARM) Pyunik Erywań 0:4 Wolverhampton Wanderers (ENG)

29' Doherty, 42', 46' Jimenez, 90+1' (k.) Neves

(CZE) Sparta Praga 2:2 Trabzonspor (TUR)

16' Costa, 68' Kanga - 84' Ekuban, 89' Sorloth

(ROU) Universitatea Craiova 0:2 AEK Ateny (GRE)

60' Mantalos, 85' Livaja

(DEN) Brondby IF Kopenhaga 2:4 SC Braga (POR)

15', 50' Kaiser - 18' Paulinho, 20', 90+2' Horta, 90+4' (sam.) Hermansson

(LAT) FK Ventspils 0:3 Vitoria Guimaraes (POR)

30' Davidson, 50' Rodrigues Pepe, 80' Amoah

(NOR) FK Haugesund 0:1 PSV Eindhoven (NED)

24' (k.) Bergwijn

(SWE) Malmo FF 3:0 Zrinjski Mostar (BIH)

36' Bengtsson, 66' Christiansen, 74' Rieks

(UKR) FK Mariupol 0:0 AZ Alkmaar (NED)

(NOR) Molde FK 3:0 Aris Saloniki (GRE)

27' Eikrem, 32' Hestad, 87' Ellingsen

(AZE) Neftci Baku 2:2 Bnei Yehuda Tel Awiw (ISR)

43' Joseph-Monrose, 90+7' Alaskarov - 26' Tambi, 36' Ghadir

(MDA) Sheriff Tiraspol 1:2 AIK Sztokholm (SWE)

56' (k.) Kendysh - 12' (sam.) Lukić, 14' Sigthorsson

(BEL) Royal Antwerp FC 1:0 Viktoria Pilzno (CZE)

29' Rodrigues

(BUL) CSKA Sofia 1:1 Zorya Ługańsk (UKR)

13' Evandro - 45+1' (k.) Yurchenko

(NED) Feyenoord Rotterdam 4:0 Dinamo Tbilisi (GEO)

43' Sinisterra, 82' (sam.) Kobouri, 85' (k.) Berghuis, 88' Narsingh

(BUL) Lokomotiv Płowdiw 0:1 RC Strasbourg (FRA)

11' Mitrović

(BUL) Ludogorets Razgrad 5:0 The New Saints (WAL)

10' (sam.) Harrington, 28' Tchibota, 43' Lukoki, 65' Keseru, 76' Moti

(ISR) Maccabi Tel Awiw 1:2 Suduva Mariampol (LTU)

84' Ofoedu - 37' Kerla, 76' Jankauskas

(BIH) FK Sarajewo 1:2 BATE Borysów (BLR)

79' Handzić - 19' Baga, 71' (k.) Moukam

(LUX) F91 Dudelange 3:1 Nomme JK Kalju (EST)

28', 30', 75' Stolz - 41' Puri

(SWE) IFK Norrkoping 1:1 Hapoel Beer-Sheva (ISR)

51' Sema - 55' Shamir

(CRO) HNK Rijeka 2:0 Aberdeen FC (SCO)

62' (k.) Colak, 88' Murić

(AUT) Austria Wiedeń 1:2 Apollon Limassol (CYP)

41' (k.) Klein - 14' (k.) Marković, 50' Gakpe

(ROU) FCSB 0:0 Mlada Boleslav (CZE)

(LIE) FC Vaduz 0:5 Eintracht Frankfurt (GER)

11', 27' Kostić, 40' Kohr, 53' Paciencia, 63' Gacinović

(SUI) FC Luzern 0:3 Espanyol Barcelona (ESP)

28' Ferreyra, 59' Vila, 89' Vargas

(SRB) Partizan Belgrad 3:1 Yeni Malatyaspor (TUR)

4' Sadiq, 67' Asano, 90' (k.) Soumah - 83' Chebake

(ITA) Torino FC 5:0 Szachtior Soligorsk (BLR)

2', 63' (k.) Belotti, 15' Izzo, 72' De Silvestri, 76' Bonifazi

Adam Mroczek

Wielki fan sportu, a na portalu jego szef. Człowiek od pływania, żużla, piłki nożnej, a także biegów narciarskich, snowboardu i narciarstwa dowolnego. Rodowity torunianin, a prywatnie zagorzały kibic Liverpoolu FC oraz Get Well Toruń. Miłośnik podróży po Polsce i świecie oraz smakosz piwa.